Jesteś tutaj: HomeRegionSpółki kolejowe integrują taryfy – na razie w ramach biletów weekendowych

Spółki kolejowe integrują taryfy – na razie w ramach biletów weekendowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 14 lipiec 2017 19:34

Razem w Polskę – to nazwa biletu weekendowego, wspólnego przewoźników PKP Intercity i POLREGIO (dawne Przewozy Regionalne). Posiadacze tego biletu będą mogli w dany weekend odbyć nieograniczoną liczbę podróży pociągami obu przewoźników, co może się okazać doskonałą ofertą na wakacje.

Bilety weekendowe nie są niczym nowym, ale do tej pory problemem był brak integracji taryfowej. Mogliśmy kupić bilet np. w PKP Intercity, ale już nie pozwalał on podróżować pociągiem klasy Regio, co wiązało się niekiedy z faktem konieczności oczekiwania na pociąg wystawcy biletu. Na bilecie Razem w Polsce nie będzie z tym problemu, choć jest on nieco droższy – kosztuje 109 zł.

 

- Połączenie ofert dwóch tak dużych przewoźników daje podróżnym spore możliwości, szczególnie  w sezonie wakacyjnym. Mam nadzieję, że wspólny bilet weekendowy zachęci do turystycznego odkrywania uroków naszego kraju – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?