Jesteś tutaj: HomeRegionStacjonujący w Polsce żołnierze zapoznają się z funkcjonowaniem naszej administracji

Stacjonujący w Polsce żołnierze zapoznają się z funkcjonowaniem naszej administracji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 10 maj 2017 18:16

W województwie kujawsko-pomorskim odbywa się ciekawy projekt – tworzący tzw. ,,szpicę” oficerowie NATO uczestniczą w szkoleniu, które pozwala im bliżej poznać polską administrację, głównie w tematyce związanej z bezpieczeństwem oraz naszą kulturę i dziedzictwo narodowe.

Pomysłodawcą szkolenia jest dowódca NATO Force Integration Unit płk. Artur Bogowicz.

 

- Celem jest przybliżenie przedstawicielom Sojuszu Północno-Atlantyckiego jak zorganizowane jest nasze państwo, jak wyglądają struktury i mechanizmy administracji. Które szczeble za co odpowiadają. Ma to na celu przekazanie im, a poprzez nich przedstawicielom innych nacji sojuszniczych – jak działa państwo, aby w przyszłości byli wstanie wykorzystać tą wiedzę podczas kryzysu – wyjaśniał mjr. Wojciech Zaborowski.

 

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gościli dzisiaj przedstawiciele sił Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chorwacji – Bardzo się cieszę z tego, że do tego spotkania doszło w naszym województwie. Dla nas zaszczytem jest, że możemy w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gościć oficerów NATO – przywitał gości wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

 

We wcześniejszych dniach uczestnicy szkolenia gościli w komendach wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Szkolenie przewiduje również wizytację bydgoskiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

 

- Jestem ogniwem łączącym pomiędzy moim dowództwem a środowiskiem cywilnym, do którego zalicza się nie tylko ludność, ale również władze, media. Pobyt w Polsce jest dla mnie bardzo dobry, dlatego spotykam się z wielką gościnnością ze strony Polaków, wszędzie mogę swobodnie podróżować. Jestem wszędzie bardzo dobrze przyjmowany – przyznaje jeden z uczestników szkolenia, żołnierz USA Army, na co dzień stacjonujący w Żaganiu.

 

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30