Jesteś tutaj: HomePolecaneCo składa się na udany urlop nad morzem?

Co składa się na udany urlop nad morzem?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane niedziela, 06 wrzesień 2015 18:14

Choć sezon wakacyjnych wyjazdów powoli zmierza ku końcowi, nie oznacza to, że nie możemy już zaplanować wyczekiwanego urlopu nad morzem. Każdy z nas marzy o chwilowym odpoczynku i wytchnieniu, a to z pewnością zapewni kojący widok morza, urokliwe zachody słońca i wyjątkowe morskie powietrze. Zanim jednak przejdziemy do planowania swojego wyjazdu, warto zapoznać się z kilkoma czynnikami, które mogą przyczynić się do powodzenia tego wypadu lub rozczarowania, jakie przyniesie, gdy nie spełni naszych oczekiwań.

Komfortowy nocleg

Obok zakupu biletów na pociąg lub autobus, załatwienie odpowiedniego noclegu to podstawowa kwestia decydująca o tym, czy nasz wyjazd będzie udany. W końcu nie ma nic lepszego niż wypoczynek w wygodnym łóżku w ładnie urządzonym pokoju po dniu pełnym zwiedzania i wrażeń związanych z urlopem. "Warto zatem wybrać „nadmorskie rezydencje, które gwarantują nie tylko wysoki komfort dla swoich gości, ale też niezapomniane widoki przez możliwość podziwiania morza bezpośrednio przez okna apartamentów” (cyt. http://www.burco.pl/). Dzięki temu możemy mieć pewność, że dobrze trafiliśmy z przyjemną bazą noclegową.

 

Bliskość plaży

Choć nadmorskie miejscowości kuszą licznymi atrakcjami, wielu z nas ma miejskie krajobrazy w zasięgu ręki, zatem w planowaniu wycieczki nad polskie morze dobrze jest uwzględnić bliską odległość morza od naszego noclegu. W końcu nie często mamy możliwość wylegiwania się na słońcu, obserwowania mew i fal, zatem aby w pełni skorzystać z uroków Bałtyku, lepiej szukać miejsc położonych blisko plaż.

 

Małe miejscowości

Wybór mniejszej miejscowości jako celu wyjazdu przypadnie do gustu każdemu, kto marzy o wypoczynku z dala od tłumów. Choć i mniejsze miasteczka w pełni wykorzystują swoje położenie, nabierając typowo turystycznego charakteru, to w dalszym ciągu nie będą tak oblegane jak najpopularniejsze nadmorskie miasta. Oczywiście wybór takiego miejsca zależeć będzie od tego, jak wyobrażamy sobie urlop – czy ma on być raczej relaksujący i spokojny, czy też pełen atrakcji, rozrywek i zabawy? Mniejsze miasteczka będą miały mniej zatłoczone plaże, co powinni wziąć pod uwagę zwłaszcza rodzice małych dzieci.

 

Pogoda

Choć na ostatnie kryterium nie mamy żadnego wpływu, możemy na podstawie długoterminowych prognoz ustalić, jaka pogoda jest zapowiadana na czas naszego wyjazdu. Morze w deszczu potrafi być naprawdę zimne i nieprzyjazne, zatem lepiej wcześniej zapoznać się z ewentualnym ryzykiem występowania letnich burz czy ulew. Być może wpłynie to zmianę terminu naszego wyjazdu albo wybór innego miejsca, które mimo brzydkiej pogody zaoferuje nam dodatkowe atrakcje? Uwzględniając wszystkie te czynniki możemy mieć pewność, że nie pozostanie nam nic innego jak założenie kostiumu i beztroskie wylegiwanie się na plaży. Wtedy zaliczymy nasz urlop do udanych i z przyjemnością będziemy go wspominać.

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022