Jesteś tutaj: HomePolecaneJakie właściwości ma płyta gazowa?

Jakie właściwości ma płyta gazowa?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 05 styczeń 2023 21:44

Płyta gazowa stanowi najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich kuchenkach. Zawiera tradycyjne palniki gazowe z rusztami podtrzymującymi naczynia nad płomieniami. Do tradycyjnych płyt gazowych wykorzystuje się gaz ziemny lub propan-butan z butli. Z czego dokładnie wynika popularność płyt gazowych i dlaczego wciąż konkurują one z nowoczesnymi płytami indukcyjnymi?

Zalety płyty gazowej

Konwencjonalne płyty gazowe mają wiele atutów, które doceniamy. Nie brakuje osób, które twierdzą, że potrawy gotowane na kuchence gazowej po prostu smakują lepiej. Prawdopodobnie wynika to z możliwości szybkiej zmiany temperatury, a także natychmiastowego gaszenia płomienia pod naczyniami. Ponadto płyta gazowa gwarantuje możliwość tradycyjnego opalania warzyw, co w kuchni polskiej przydaje się na przykład podczas przygotowywania rosołu. Płyty gazowe charakteryzują się prostym montażem i mają korzystną cenę. Zapewniają niskie zużycie gazu, przez co są tanie w eksploatacji. Ponadto mogą działać bez dostępu do prądu. Palniki z iskrownikami mogą znajdować się na różnego rodzaju płytach podpalnikowych. W ostatnim czasie na popularności zyskuje płyta gazowa na szkle.

 

Czym wyróżnia się płyta gazowa na szkle Solgaz?

Wybierając płytę gazową, warto postawić na produkt zaufanej marki. W przypadku płyt gazowych Solgaz do dyspozycji użytkownika pozostaje szereg funkcji zwiększających komfort oraz bezpieczeństwo korzystania. To między innymi kontrola temperatury z funkcją automatycznego gotowania. Polega ona na bieżącym dostosowywaniu przez płytę gazową mocy palników. Jeżeli zawartość garnków kipi, płyta gazowa automatycznie się wyłącza. Płyty gazowe Solgaz wyróżniają się eleganckim, minimalistycznym designem. Mają cztery palniki, żeliwne ruszty i gładką, szklaną powierzchnię. Nie zawierają wystających pokręteł – zamiast nich zastosowano wygodny panel dotykowy. Warte rozważenia są także nowoczesne płyty gazowe bez płomieni, które wykorzystują technologię gazu pod szkłem.

 

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: