Jesteś tutaj: HomePolecane4 pomysły na dochodową franczyzę

4 pomysły na dochodową franczyzę

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 19 wrzesień 2022 15:39

Franczyza to popularny model biznesowy, który może być dochodowym i stabilnym źródłem przychodu. Jeśli szukasz pomysłu na własną firmę lub chcesz rozszerzyć swoją działalność, może być dobrym wyborem. Jak każdy biznes wymaga jednak odpowiedniego przygotowania oraz kalkulacji. Sprawdź, w co możesz zainwestować.

Franczyza to popularny model biznesowy, który może być dochodowym i stabilnym źródłem przychodu. Jeśli szukasz pomysłu na własną firmę lub chcesz rozszerzyć swoją działalność, może być dobrym wyborem. Jak każdy biznes wymaga jednak odpowiedniego przygotowania oraz kalkulacji. Sprawdź, w co możesz zainwestować.

 

Sklep monopolowy franczyza - czy to dobry pomysł?

Sklep monopolowy to franczyza, która cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Jest to spowodowane między innymi tym, że jest to biznes o niskim koszcie i łatwy w prowadzeniu. Czy tego chcemy, czy nie, spożycie alkoholu w Polsce wciąż jest na bardzo wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, aby miało spaść. Z pewnością nie będziesz więc musiał/a obawiać się o brak klientów niezależnie od pory czy dnia. Z drugiej strony, sklep monopolowy franczyza wiąże się z dużą konkurencją. Aby przetrwać na rynku, musisz oferować dobrej jakości produkty w atrakcyjnych cenach oraz świadczyć dobrą obsługę klienta.

 

Franczyza popularnej sieci fast food

Jednym z popularnych pomysłów na franczyzę jest otwarcie lokalu sieci fast food. Wśród najbardziej rozpoznawalnych i docenianych marek na polskim rynku można wymienić KFC, McDonald's czy Burger King. Warto jednak pamiętać, że do otwarcia takiego biznesu potrzeba sporo pieniędzy. Największym atutem takiej inwestycji jest jednak to, że masz pewność, że Twoja restauracja będzie miała dużo klientów. O ile oczywiście jej budynek będzie znajdował się w dobrze dostępnym miejscu. Ponadto, działając pod szyldem znanej i cenionej marki, masz większe szanse na sukces niż w przypadku niewielkiej, samodzielnej restauracji lub baru.

 

Sklepy spożywcze - jakie możesz otworzyć we franczyzie?

Sklepy spożywcze to drugi pod względem popularności pomysł na franczyzę. Oferują one dobrze znane produkty w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu klienci chętnie do nich wracają. Często decydujemy się na zakupy w takich miejscach ze względu na ich bliskość do naszego domu czy miejsca pracy. Wśród popularnych sieci spożywczych, które można spotkać w Polsce, warto wymienić Biedronkę czy Carrefour. Jednak najbardziej rozpoznawalna i najczęściej wybierana jest Żabka, którą możemy spotkać niemalże wszędzie przechodząc ulicami miast. Dzieje się tak dlatego, ponieważ do jej otwarcia potrzeba najmniej środków.

 

Apteka we franczyzie - czy warto?

Apteka to kolejny pomysł na dochodową franczyzę, który cieszy się dużym zainteresowaniem. W Polsce takie punkty działają nie tylko jako miejsca sprzedaży leków, ale także jako spoty poradnicze i miejsca, w których można uzyskać fachową pomoc. Apteki są więc bardzo dobrze widziane w każdej lokalizacji i cieszą się dużym zaufaniem społecznym. Jeśli więc szukasz pomysłu na stabilny biznes, taka franczyza może być dobrym wyborem. Pamiętaj jednak, że aby otworzyć aptekę, potrzeba nie tylko sporo pieniędzy jak w przypadku innych tego typu biznesów, ale także posiadanie odpowiedniego zezwolenia i zatrudnienie wykwalifikowanego personelu.

 

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: