Jesteś tutaj: HomePolecaneKurs języka angielskiego - na co zwrócić uwagę?

Kurs języka angielskiego - na co zwrócić uwagę?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 01 lipiec 2022 11:50

Obecnie na rynku jest wiele szkół językowych i każda oferuje przeróżnego typu kursy. Czasami nie jest łatwo podjąć decyzją na temat tego jaka szkoła językowa i jaki konkretnie kurs będzie dla nas najlepszy. Jeśli zastanawiasz się na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej lub kursu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Jaki jest twój cel?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zadać sobie pytanie, czego szukasz. Po co ci język angielski? Szukasz pracy, w której wymagana jest znajomość języka angielskiego? Chcesz nauczyć się angielskiego, aby swobodnie prowadzić konwersację na wakacjach? A może po prostu chcesz poprawić swój obecny poziom znajomości języka angielskiego? Przed podjęciem decyzji, który rodzaj kursu jest dla Ciebie najlepszy, czy są to na przykład kursy języka angielskiego dla młodzieży czy kursy języka angielskiego ze słownictwem biznesowym, ważne jest, abyś wiedział, jaki jest twój cel. Niektóre kursy mogą bardziej skupiać się na gramatyce, podczas gdy inne mogą bardziej skupiać się na umiejętnościach konwersacji lub czytaniu.

 

Kurs online, a kurs offline - który będzie najlepszy?

Kursy angielskiego offline są bardziej dostępne i wygodniejsze, ale nie oferują tego samego poziomu jakości, co kursy online. Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie. Powinieneś wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje i to, czego potrzebujesz. Najczęściej kursy online zapewniają bardziej osobistą interakcję z nauczycielem, co może być korzystne dla osób, które zmagają się ze zrozumieniem wykładów.

 

Nauka nowego języka - jaki sposób jest najlepszy?

Nauka nowego języka to trudne zadanie. Nauka nowego języka wymaga czasu i wysiłku. Jednak wraz z rozwojem technologii łatwo jest nauczyć się nowego języka na przykład poprzez kursy audio i wideo.

Jedną rzeczą, która może pomóc w tym procesie, oprócz uczęszczania na specjalistyczne kursy, jest studiowanie za granicą. Pomoże Ci to uzyskać globalną perspektywę i poznać kulturę wybranego kraju. Studiowanie za granicą pomaga również poprawić umiejętności językowe, ponieważ otaczają Cię native speakerzy, którzy mogą pomóc Ci lepiej nauczyć się języka.

Dodatkowym sposobem na naukę nowego języka jest korzystanie z technologii, takich jak aplikacje Duolingo lub Memrise, które zapewniają interaktywne lekcje do nauki języków online bez konieczności spędzania godzin na tradycyjnych metodach.

 

Ile czasu trzeba poświęcić na naukę języka?

Aby nauczyć się języka, musisz codziennie poświęcać określoną liczbę godzin na naukę. Nie wystarczy po prostu przeczytać słowa i spróbować je zapamiętać. Musisz ćwiczyć mówienie i słuchanie, aby język utkwił Ci w głowie. Ilość godzin, których potrzebujesz, zależy od tego, jak szybko się uczysz, ale zwykle jest to około 1 godzina dziennie.

 

Czy trzeba się uczyć z native speakerem?

Angielski to język, który ma wiele dialektów. Angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, a posługują się nim ludzie z wielu różnych kultur. Warto jednak wydać więcej pieniędzy ale zdecydować się na kurs z native speakerem. Masz wtedy pewność, że nauczysz się poprawnej wymowy i będziesz miał też pewność że przykłady gramatyczne podane na zajęciach są w stu procentach prawidłowe.

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica