Jesteś tutaj: HomePolecaneJak osłonić taras od sąsiadów?

Jak osłonić taras od sąsiadów?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 24 maj 2022 23:00

Posiadacze tarasów czy balkonów doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim wyzwaniem jest optymalne zagospodarowanie tej przestrzeni. Dla wielu osób niezwykle istotne jest ponadto zachowanie jak najwyższego poziomu prywatności. Na szczęście, istnieją sprawdzone sposoby na osłonięcie tarasu czy balkonu od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Jak to zrobić i na co zwrócić przy tym szczególną uwagę?

Osłonięcie tarasu - na co zwrócić uwagę?

Taras czy balkon powinny być przyjaznym i w pełni komfortowym miejscem, w którym spędzimy czas wolny z rodziną czy znajomymi. Jedną z przeszkód na drodze do pełnego relaksu może być fakt, że… będą towarzyszyć nam w tym sąsiedzi. Większość tarasów czy balkonów stanowi bowiem otwartą przestrzeń, co nie zawsze jest korzystnym rozwiązaniem.

Jeśli chcemy zachować więcej prywatności, a przy okazji uchronić się przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi warto postawić na odpowiednią osłonę tarasu czy balkonu. Obecnie na rynku można znaleźć wiele możliwości, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wśród nich są zarówno naturalne rozwiązania, jak i konstrukcje wykonane z tworzywa sztucznego. Kluczowe w tym obszarze jest to, aby przy planowaniu osłony tarasu czy balkonu zachować balans pomiędzy funkcjonalności, a aspektami wizualnymi. Trzeba przede wszystkim przeanalizować swoje potrzeby, a następnie poszukać rozwiązania, które sprawdzi się najlepiej w danych warunkach. Taras można osłonić na wiele sposobów, w tym między innymi przy użyciu żywopłotu, ścianek drewnianych, krzewów, markiz, parawanów, zasłon, zadaszenia czy nawet całkowitej zabudowy. Każdy z tych sposobów ma oczywiście swoje wady oraz zalety, dlatego warto dokładnie przemyśleć swój wybór.

Jak osłonić taras od sąsiadów - praktyczne porady

Ogromne znaczenie ma w tej materii to, czy zależy nam na pełnej osłonie, czy też chcemy zasłonić wyłącznie niewielki obszar. Często zdarza się bowiem tak, że osłona przydaje się tylko z jednej strony lub po prostu chcemy za jej pomocą odgrodzić konkretną strefę, na przykład miejsce, w którym odpoczywamy. Niezwykle ważny jest ponadto cel takiego działania, ponieważ chcąc osłonić taras od sąsiedzkich spojrzeń wystarczy posadzić żywopłot czy wysokie krzewy, które z jednej strony będą cieszyć oko, a z drugiej są bardzo praktyczne. Jeśli jednak kieruje nami chęć osłonięcia się od promieni słonecznych czy opadów deszczu, warto wybudować zadaszenie.

Zabudowa tarasu - czy to dobry pomysł?

Jednym z często wykorzystywanych w ostatnim czasie rozwiązań jest także zabudowa tarasu, dzięki której można użytkować tę przestrzeń przez cały rok, niezależnie od pogody. Zabudowa tarasu jest tworzona z wytrzymałych i odpornych na nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne materiałów, w tym aluminium, szkła, pleksi itp. Ostateczne parametry należy dobrać indywidualnie, dlatego najlepszym wyjściem będzie zaangażowanie do tego zadania profesjonalnej ekipy. Niezbędna mogą okazać się bowiem wiedza i doświadczenie fachowców, którzy doradzą najlepsze możliwe rozwiązanie.

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: