Jesteś tutaj: HomePolecaneJak zdobyć pieniądze na nieplanowane wydatki?

Jak zdobyć pieniądze na nieplanowane wydatki?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 07 kwiecień 2022 18:07

Jeśli nie posiadamy odłożonej poduszki finansowej, nieprzewidziane wydatki mogą poważnie wstrząsnąć naszym budżetem i naszym spokojem ducha. Każdy chyba zna ten poziom stresu i bezradności, kiedy kolejna rzecz pójdzie nie po naszej myśli. W trudnych i pilnych sytuacjach trzeba działać. Tylko jak? Jak możemy zdobyć pieniądze na nieplanowane wydatki? Przedstawimy kilka różnych sprawdzonych propozycji.

1. Remanent i sprzedaż zbędnych rzeczy

Najprawdopodobniej większość z nas posiada w domu rzeczy, których funkcją jest zaleganie. Tak, właśnie zaleganie. Mogą to być sprzęty sportowe, z których skorzystaliśmy tylko kilka razy, a może dzieci wyrosły już z nart, czy rowerka? Mamy na pewno też ubrania, które czekają, aż schudniemy lub pojawi się okazja, ale dziwnym trafem nie pojawia się od dwóch lat. Może jakiś mebel, którego nie lubimy? To właśnie rzeczy, dzięki którym możemy trochę „dorobić” na nieprzewidziane wydatki. Opcji upłynnienia jest wiele, są bowiem świetnie prosperujące grupy sprzedażowe na Facebooku, są również platformy sprzedażowe, takie jak OLX, czy Allegro. Jedynie czego potrzebujemy to odrobiny czasu, by zalegające przedmioty wystawić. Warto również pomyśleć o atrakcyjnej cenie, by potencjalni nabywcy działali błyskawicznie.

 

2. Nadgodziny i dodatkowe zlecenia

Niezależnie od tego, czym zajmujemy się zawodowo, w pilnych sytuacjach warto zakasać rękawy i wziąć sprawy we własne ręce. Możemy poszukać zleceń w Internecie lub poprosić szefa o nadgodziny. Jeśli potrafimy robić rzeczy, za które inni ludzie chętnie zapłacą, ogłośmy wśród znajomych, że chętnie podejmiemy się wyzwania. Może to być pieczenie ciast, może mycie okien, u osób które nie mają na to czasu bądź sił. Warto przejrzeć strony z ogłoszeniami o pracę, z pewnością znajdziemy coś dorywczego. Jeśli prowadzimy działalność usługową, możemy wprowadzić dodatkową promocję, tak  by zachęcić klientów do zakupów. Rozpowiadajmy w jak najszerszym gronie, że poszukujemy dodatkowego zajęcia, na pewno jakaś przychylna nam osoba nam pomoże.

 

3. Firma pożyczkowa

Aby ugasić pożar potrzebujemy szybkiej gotówki. Do tego właśnie służą pożyczki. Na ogół otrzymanie dodatkowych środków z banku, to kilka dni procesu weryfikacyjnego, który oczywiście musimy przejść pozytywnie. Jeśli natomiast zależy nam na czasie, a dodatkowo obawiamy się, że z naszą historią kredytową nie otrzymamy kredytu, warto skorzystać z usług instytucji pozabankowych. Jakie produkty finansowe idealnie nadają się do zaspokojenia nieplanowanych wydatków? Najlepsza będzie pożyczka online lub chwilówka bez BIK. Korzystając z obu produktów, najpóźniej następnego dnia potrzebne środki będą na naszym koncie. Dodatkowym plusem jest błyskawiczny proces weryfikacji, często bez konieczności przedkładania dokumentów świadczących o formie zatrudnienia i zarobkach. Szczególnie ważne dla niektórych może być, fakt, że nie wszystkie instytucje finansowe sprawdzają raport w Krajowym Rejestrze Długów lub Biurze Informacji Kredytowej.

 

Przedstawiliśmy trzy szybkie i sprawdzone sposoby na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Jeśli uda nam się sprzedać część wystawionych na aukcjach rzeczy – i co więcej –weźmiemy dodatkowe zlecenie, może się okazać, że zaciągnięta pożyczka będzie niższa i nie zachwieje naszego budżetu domowego.

 

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica