Jesteś tutaj: HomePolecanePozbądź się cukrów z diety raz na zawsze, stosując słodziki.

Pozbądź się cukrów z diety raz na zawsze, stosując słodziki.

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 27 marzec 2020 15:21

Każda dieta wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Aby skutecznie obniżyć wagę i zredukować tkankę tłuszczową, należy obniżyć spożywanie cukrów prostych. Jednak jak sobie odmówić słodyczy, napojów, słodzonej kawy czy deserów?

 

Decydując się na dietę, warto skonsultować jej składniki czy przebieg z zawodowym dietetykiem. Uchroni to osobę odchudzającą się przed niedoborem minerałów, składników odżywczych. Poza tym nie będzie to proces destrukcyjny dla organizmu. Jednak jak poradzić sobie z łakociami, pokusą sięgnięcia po desery, słodycze czy nawet lekami z cukrami przeciw grypie? Odpowiedzią na powyższe pytania są popularne słodziki. Jednym z nich jest aspartam. Co to jest aspartam i czy naprawdę trzeba się go bać? Najprościej ujmując, aspartam jest bezpieczny dla zdrowia. Odpowiedź szczegółowa jest zawarta w artykule pod tym samym pytaniem. A jak aspartam wpływa na dietę i jej przebieg?

 

Ograniczamy cukry

Aspartam jest słodzikiem niskokalorycznym i bardzo słodkim. Jest niemal 200 razy słodszy od cukru i skutecznie go zastępuje w wielu produktach. Mowa o słodyczach bez cukru, mrożonych deserach, gumach do żucia, napojach słodzonych czy innych produktach spożywczych. Osoba odchudzająca się, nie musi rezygnować ze słodkości czy deserów, aby obniżyć wagę.

 

Do tego aspartam nie jest szkodliwy dla diabetyków i swobodnie może wspomagać dietę cukrzyków. Nie wpływa na poziom cukrów we krwi i na insulinę. Spokojnie można go stosować podczas diety do przetworów owocowych czy korzystać z gotowych produktów bazujących na przetworach z owoców, warzyw lub jogurtach naturalnych.

 

Lekarstwa i uzupełnianie minerałów po wysiłku

Aspartam jest również składnikiem wód mineralnych i napojów izotonicznych. Każda dieta wspomagana treningiem wymaga uzupełniania składników odżywczych czy wody po dużym wysiłku. Napoje izotoniczne lub wody smakowe swobodnie mogą być stosowane podczas biegania czy ćwiczeń siłowych. W ten sposób osoba trenująca nie będzie dostarczała do organizmu „pustych kalorii”, a uzupełni niezbędne minerały i nawodni organizm. Wszystko to odbędzie się bez obaw o brak efektów treningowych i przyrost masy. Aspartam daje miły, słodkawy posmak i sprawi, że uzupełnianie wody oraz elektrolitów będzie nie tylko koniecznością, ale i przyjemnością.

 

Jeśli w trakcie treningu przydarzy się kontuzja czy wkradnie się przeziębienie, to o efekty odchudzania nie trzeba się martwić. Nawet leki takie, jak tabletki rozpuszczalne, przeciwbólowe czy na przeziębienie mogą mieć zamiast cukrów aspartam.

 

Relaks i przyjemność

Po bieganiu czy innej formie aktywności należy odpocząć, uzupełnić kalorie posiłkiem i można sobie zrobić pyszną kawę. Relaks i regeneracja to też elementy treningu i odchudzania. Kto jednak powiedział, że nie muszą być przyjemne? Kawa w połączeniu z deserem czy pełnowartościowym posiłkiem zawierające aspartam będą słodko smakowały i uzupełnią wszystkie składniki bez wpływania na wagę.

 

Jak można wywnioskować, zbijanie wagi i ostre treningi nie muszą powodować rezygnacji ze słodkości. Wystarczy wizyta u dietetyka, odpowiedni plan i lista zakupów produktów bez cukrów, ale nadal pełnych rozkoszy i słodyczy.

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022