Jesteś tutaj: HomePolecaneInformacje medyczne — aplikacja medyczna stworzona dla pacjentów i lekarzy

Informacje medyczne — aplikacja medyczna stworzona dla pacjentów i lekarzy

Napisał  Opublikowano w Polecane czwartek, 05 wrzesień 2019 09:32

Dziś wizyta u lekarza bardzo często nadal wymaga od pacjentów gromadzenia wielu różnych dokumentów w formie papierowej. Prowadzi to przede wszystkim do tego, że często dochodzi do ich zgubienia lub po prostu nie są one przynoszone na wizyty. Jednak w XXI wieku istnieją bardzo nowoczesne rozwiązania pozwalające poradzić sobie z nadmierną biurokracją oraz sporą liczbą papierowych dokumentów. Mowa tutaj o aplikacji Informacje medyczne, dlatego też sprawdź koniecznie, czym ona jest i jakie korzyści daje.

Na czym polega fenomen Informacji Medycznych?

Na samym początku warto dodać, że Informacje Medyczne mogą zostać wdrożone przez firmę http://georg.com.pl/oferta/informacje-medyczne/, aby możliwe stało się czerpanie z niej wszystkich korzyści. Jakich? Główną ideą charakteryzującą tego typu aplikację jest uproszczenie życia oraz pracy pacjentom oraz lekarzom, co w konsekwencji ma doprowadzić do wzrostu jakości służby zdrowia. W jednym miejscu, czyli w omawianej aplikacji zostają zgromadzone wszystkie niezbędne dane w postaci dokumentacji medycznej, z których można korzystać przy pomocy urządzeń mobilnych, np. smartfonu.

 

Kto może korzystać z Informacji Medycznych?

Informacje Medyczne dostępne są dla osób korzystających z aplikacji mMedica. Dzięki temu każdy, to znaczy zarówno pacjenci, jak i lekarze, będą mieli wgląd do dokumentów na temat chorego. W ten sposób pacjent może przejrzeć swoje wyniki badań i wiele innych danych. To samo dotyczy lekarzy, którzy otrzymają pełną dokumentację medyczną jeszcze przed przyjściem danej osoby na pierwszą wizytę, co sprawi, że będą mogli lepiej przygotować się do jej przebiegu. Taki program do gabinetu lekarskiego jak mMedica czy konkretnie Informacje Medyczne mogą być wykorzystywane w praktyce przez każdego pacjenta. Najważniejsze, aby przychodnia lub konkretny specjalista wdrożyli wcześniej te nowoczesne usługi do swoich placówek.

 

Korzyści związane z Informacjami Medycznymi

Na samym początku trzeba szczególnie docenić to oprogramowanie medyczne, gdyż pacjent może dzięki niemu stać się bardziej mobilny i zarejestrować się z dowolnego miejsca, o każdej porze i u wybranego specjalisty. Wszystko to sprawia, że tak popularna w ostatnich czasach mobilność wreszcie jest na wyciągnięcie ręki także w kontekście służby medycznej. Poza tym lekarz prowadzący może otrzymać błyskawicznie wyniki badań, na które skierował pacjenta i rozplanować najlepszą metodę leczenia.

Nie trzeba obawiać się też o zabezpieczenie dokumentacji, gdyż aplikacja została tak zaprojektowana, aby usprawnić leczenie, ale jednocześnie jak najlepiej i najskuteczniej ochronić tak prywatne i delikatne dane.

 

Rejestracja pacjentów program dla skuteczniejszej medycyny

Bardzo ważne jest również to, że dzięki podłączeniu przychodni i gabinetów do sieci zmniejsza się dystans między lekarzem a chorym. Dzięki temu przebieg leczenia staje się bardziej satysfakcjonujący i co za tym idzie także znacznie szybszy. Sprawia to przede wszystkim to, że pacjent może komunikować się ze specjalistą, tym samym zwiększając szansę na znaczne skrócenie leczenia i wyzdrowienie.

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?