Jesteś tutaj: HomePolecaneJak dobrać oświetlenie do salonu?

Jak dobrać oświetlenie do salonu?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 27 lipiec 2017 09:52

Wiele osób uważa, że wybór właściwego oświetlenia to najtrudniejsze zadanie, jakie stoi przed osobami aranżującymi swój dom. Wybór jest bardzo duży, styl, kolor, materiał – łatwo się w tym wszystkim pogubić, a w dodatku promocje w sklepach internetowych nie działają nam na korzyść – pod względem decyzyjnym oczywiście! Zobacz zatem, jakie mamy wskazówki dotyczące doboru odpowiedniego oświetlenia do salonu. Jako, że jest to centralne miejsce w domu, w którym najczęściej spotykamy się z innymi domownikami, przyjmujemy gości, lampy nie mogą być losowe.

Nie będziemy na wstępie udawać, że dobór oświetlenia to prosta sprawa – wręcz przeciwnie! Jest to najtrudniejszy element, który zazwyczaj jest ostatnim puzzlem w aranżacji swojego mieszkania. Dlatego – choć mamy spory wybór, dostęp do wielu sklepów internetowych, ciężko jest nam się jednoznacznie zdecydować. Właśnie przez ten duży wybór, który sprawia, że nagle wszystko nam się podoba, ale czy rzeczywiście pasuje wtedy do otoczenia? Od czego warto zacząć?

 

Wybierz lampy odpowiadające powierzchni salonu

Najważniejszym punktem przy wybieraniu oświetlenia do salonu to określenie jego przybliżonego metrażu. Zwykle nie ma z tym problemu, bo chociażby kupując mieszkanie od dewelopera, dostajemy dokładne informacje, co, gdzie i jak. Nie musimy też sugerować się rozmieszczeniem kabli na suficie, bo wszystko można przestawić i zmienić – a my doradzamy takie opcje. Wielkość tego pomieszczenia często determinuje ilość świateł, wielkość kloszy, czy całej rodziny mniejszych jupiterów. Zależy nam na dokładnym doświetleniu każdego kąta, ale jednocześnie i trzeba sprawić, że będzie można coś przygasić, gdy zechcemy stworzyć romantyczną atmosferę. Co jeszcze jest ważne w procesie decyzyjnym? Na pewno…

 

Styl, w jakim dekorujemy mieszkanie!

Styl mebli, dodatków również jest niezwykle istotny – nie oszukujmy się, przecież do salonu industrialnego nie dobierzemy oświetlenia w stylu vintage i odwrotnie, dlatego warto zrobić filtrację wyszukiwania pod względem materiału, koloru, a jeżeli znamy producentów i wiemy, w czym się specjalizują, po prostu wybrać ich ofertę. To jednak nie wszystko. Zobacz co doradzają sprzedawcy z sklep.kaja.com.pl/:

„Bardzo często ludzie ograniczają się wyłącznie do żyrandoli, bo mieli je w domu, były u babci i tak dalej. Odnosimy wrażenie, że niekiedy boją się dobrać inne rozwiązania, które potrafią dopełnić całości – kinkiety, lampy podłogowe czy nawet gabinetowe. Nie oszukujmy się – nie zawsze żyrandol spełni wszystkie nasze oczekiwania względem oświetlenia – raz będzie za ciemno, innym razem po prostu za jasno. A dodatkowe źródła są wręcz tutaj wskazane, a większość z nich nie wymaga dodatkowego kabla, który trzeba będzie przeciągać przez całe pomieszczenie. Wystarczy tylko kontakt!” tłumaczy nam Malwina, doradca klienta.

Jeżeli dobrze posortujemy oferty, teraz tylko wystarczy wybrać to, co nam się podoba i jest oczywiście w korzystnej cenie, którą możemy zaakceptować.

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia