Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 25 maj 2024

W październiku na Politechnice Bydgoskiej wystartuje Wydział Medyczny, to spore wyzwanie z uwagi na to, że uczelnia do tej pory nie zajmowała się kształceniem lekarzy. Sporym wsparciem będzie na pewno grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które przyznało 9,5 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 25 maj 2024 17:08

Szczecin bliżej naszego regionu

Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

Opublikowano w Regionalne

historię rozwódki Wiktorii, której życie może odmienić się po otrzymaniu zaproszenia na bal absolwentów. Taka okoliczność to zawsze okazja, aby wrócić do niespełnionej miłości z czasów szkolnych. I właściwie o tym jest to książka.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku lat pisaliśmy o ulicy Wyzwolenie w Fordonie, która można powiedzieć, że jest częścią trasy rowerowej Jarużyn – Strzelce Dolne – Fordon – gmina Osielsko już kilka lat temu stworzyła infrastrukturę rowerową, pozostaje jedynie stosunkowo niewielki fragment bydgoski przy Wyzwolenie. Być może wkrótce ruszy projektowanie tej drogi, a po nim zapewne dość szybko doszłoby do fizycznej budowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Nie chcemy innej ziemi” (angielski tytuł ,,No Other Land”) to film dokumentalny pokazujący dramat Palestyńczyków broniących swojej ziemi. Opowiada on o losie wioski Masafer Yatta na Zachodnim Brzegu Jordanu, której mieszkańcy walczą o jej zachowanie. Na filmie pojawiają się dramatyczne sceny z izraelskim wojskiem i buldożerami. Co on ma jednak wspólnego z Bydgoszczą?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu