Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 09 czerwiec 2023

W marcu Urząd Marszałkowski zapowiedział zakup do 7 nowych pociągów, które miałyby zostać sfinansowane po części z rządowej dotacji z tzw. Polskiego Ładu oraz z Unii Europejskiej (z nowej perspektywy finansowej), kluczowa do określenia ile będzie to dokładnie i jakich składów będzie jednak cena, a tej nadal nie znamy, bowiem postępowanie przetargowe się przedłuża.

Opublikowano w Regionalne

W Ludkowie, które przylega do Pakości od zachodniej strony doszło w piątek do rozszczelnienia gazociągu, do akcji zadysponowano 17 zastępów strażackich. Skutki rozszczelnienia zniwelowano zakręceniem zaworu doprowadzającego. Gazociąg biegnący przez gminę Pakość pełni rolę głównie dystrybucyjną gazu do odbiorców, nie mówimy zatem o istotnej nitce tranzytowej.

Opublikowano w Inowrocław

W środę w Faktach TVN przedstawiona została informacja, że w bydgoskim szpitalu przebywa 32-letnia pacjentka, której wody płodowe odeszły ponad 20 dni wcześniej, natomiast płód jest nieodwracalnie uszkodzony. Kobieta w rozmowie z telewizją przyznała, że boi się o swoje życie, gdyż są znane w Polsce przypadki, gdy wstrzymywanie się z decyzją o przerwaniu ciąży prowadziło do śmierci kobiety.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prototypów pociągów napędzanych wodorem jest już na świecie kilka, póki co jednak PESA Bydgoszcz dla modelu lokomotywy SM42-6Dn uzyskała jako pierwsza homologację, co w praktyce oznacza zgodę formalną na masową na użytkowanie jej na torach, następstwem tego może być masowa produkcja, w szczególności, że kilka podmiotów w Polsce jest zainteresowana tym produktem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Wiadomości z regionu