Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 czerwiec 2023

Sprzedaż plaży w Samociążku, z która była publicznie wykorzystywana przez mieszkańców, przez firmę Enea prywatnemu podmiotowi spotkała się z niezadowoleniem wielu mieszkańców Koronowa, z tej plaży korzystają też bydgoszczanie, dlatego wiele osób liczyło, że Ministerstwo Aktywów Państwowych zablokuję ostateczną transakcję. Na to jednak się nie zanosi.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Od już kilku tygodni możemy korzystać z około 270 metrowego wyremontowanego odcinka bulwarów od Mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Ratusz od dłuższego czasu stara się, aby zrewitalizować znacznie dłuższy odcinek bulwarów położonych po północnej stronie Brdy – dzisiaj rozpisano kolejny przetarg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Parking Park&Ride przy Węźle Zachodnim zaczyna zarastać, co wyraźnie pokazuje, że wykorzystywany jest w znikomym stopniu. W niedzielę i święta mógłby być zapełniony, bowiem mieści się tuż przy kościele parafialnym, wokół którego co parkuje sporo samochodów – nikt nie będzie jednak płacił ponad 6 zł za godzinę parkowania na Mszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju informowaliśmy o tym, że młody mieszkaniec Inowrocławia przy ulicy Jacewskiej zauważył przywiązanego do drzewa psa i sprawę zgłosił na Straż Miejską. Strażnicy pojawili się na miejscu, zwierzę przejęło natomiast inowrocławskie schronisko. Z uwagi na nagłośnienie sprawy medialnie, do Straży Miejskiej zgłosił się poprzedni właściciel psa.

Opublikowano w Inowrocław

Powstanie Wielkopolskie, które wybuchło pod koniec 1918 roku pamiętane jest w polskich dziejach jako te zakończone sukcesem. Rozpoczęło się ono zamieszkami w Poznaniu, następnie powstańcy zajęli Gniezno, Żnin, kilka razy z rąk do rąk przechodził Szubin, do istotnych starć dochodziło też w Rynarzewem. Co łączy te miejsca poza tymi zdarzeniami historycznymi? Leżą one w przebiegu drogi ekspresowej S5.

Opublikowano w Regionalne

Od 2014 decyzją Ekstraligi Żużlowej ustalone zostały maksymalne wynagrodzenia jakie mogą otrzymywać żużlowcy, celem tej regulacji było walka z zadłużaniem się klubów, co z kolei wynikało ze spirali płacowej. Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów maksymalne stawki to naruszenie prawa konkurencji. UOKiK nałożył na organizacje żużlowe ponad 5,2 mln zł kary.

Opublikowano w Magazyn

Eksperci rankomat.pl przygotowali analizę cen mieszkań na rynku wtórnym, porównując dane z końca 2022 roku ze stawkami na koniec I kwartału 2023 roku. W oparciu o nie stworzyli nieruchomościową prognozę pogody dla miast wojewódzkich i całych województw – na jednym biegunie znalazły się miasta takie jak Warszawa, Gdańsk i Kraków, gdzie przekroczona została granica 10 tys. zł za metr kwadratowy, na drugim Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski i Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu