Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 czerwiec 2023

W piątek zaprezentowano pamiątki po papieżu Benedykcie XVI, które zgodnie z jego wolą wyrażoną w testamencie trafiły do Bydgoszczy, co ma związek z funkcjonowaniem w Bydgoszczy od 11 lat Centrum Studiów Ratzingera. Papież Benedykt XVI zanim został papieżem przewidywał, że katolicyzm przestanie być tak masowy jak ma to miało miejsce jeszcze nie tak dawno. Dzisiaj dostrzegamy, że ta wizja realizuje się także w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sobota to pierwszy dzień po zakończeniu roku szkolnego, który można uznać za początek wakacji. Nad Kanałem Bydgoskim tego dnia odbyła się potańcówka połączana z puszczaniem wianków na wodzie na szczęście, co jest z kolei nawiązaniem do Nocy Świętojańskiej, która miała miejsce w środę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj po odbiorze świadectw rozpoczęły się wakacje, mamy zatem dzisiaj pierwszy pełen dzień wakacji, warto zatem przy tej okazji przypomnieć o bezpieczeństwie bowiem statystyki są druzgoczące. Ze wstępnych danych Policji wynika, że w czerwcu utonęło przynajmniej 31 osób, a miesiąc przecież jeszcze się nie skończył. Ubiegły rok to 419 ofiar utonięć.

Opublikowano w Regionalne

W wyborach do VIII Reichstagu pierwszy raz najwięcej głosów uzyskali socjaliści z Socjalistycznej Partii Robotniczej Niemiec (dzisiaj do tradycji tej partii nawiązuje rządząca Republiką Federalną Niemiec SPD kanclerza Scholza), choć z uwagi na skomplikowaną ordynację w mandatach socjaliści byli dopiero czwartą siłą. Krótko po wyborach zakończyły się rządy kanclerza Oto von Bismarcka. Ciekawe były też wybory do IX Reichstagu, gdy jedyny raz w historii z okręgu obejmującego miasto Bydgoszcz, pomimo niemieckiej dominacji, wygrał Polak. Zapraszamy na kolejny rozdział opracowania poświęcony bydgoskim przedstawicielom w Reichstagu.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Wiadomości z regionu