Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 czerwiec 2023

Od 2017 roku jeden z niskopodłogowych tramwajów, wyprodukowanych przez PESA, który jeździ po Bydgoszczy ma jako swojego patrona Andrzeja Szwalbe, o czym informuje specjalny nadruk. Z okazji obchodzonego roku Andrzeja Szwalbe w Bydgoszczy malowanie tego tramwaju będzie zmodyfikowane, dla jeszcze większego podkreślenia tego faktu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do wyborów parlamentarnych, których terminu jeszcze nie znamy, pozostały już tylko tygodnie, emocje polityczne wśród Polaków są coraz bardziej gorące, na dzisiaj trudno jednak wskazać jednoznacznie ich faworyta. Nie można jednak wykluczyć scenariusza, a w mojej opinii jest on nawet bardzo prawdopodobny, że zamiast rozstrzygnięcia wybory przyniosą kryzys polityczny, z którym będziemy borykać się miesiącami.

Opublikowano w Regionalne

Stula z której papież Benedykt XVI korzystał, złoty ornat który wykorzystywany był po abdykacji, czy para słynnych czerwonych butów (Bydgoszcz będzie drugim miejscem na świecie, gdzie są eksponowane), te pamiątki po zmarłym pod koniec roku papieżu trafiły już do Bydgoszczy. Będą tworzyć salę pamięci papieża Benedykta XVI, w przygotowanym do otwarcia Muzeum Diecezji Bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed godziną 22:00 stwierdzono wyciek kwasu solnego ze zbiornika na terenie jednej z firm zlokalizowanych przy ulicy Dziadkiewicza w sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, na miejsce zagospodarowano spore siły Straży Pożarnej, głównie zajmujące się ratownictwem chemicznym. Nie stwierdzono jednak ryzyk dla mieszkańców Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 23 czerwiec 2023 06:12

Z końcem wakacji zmiany w parafiach diecezji

Biskup Krzysztof Włodarczyk dokonał dość sporo przesunięć księży między parafiami Diecezji Bydgoskiej. Wynikać to może z tego, że przed rokiem, gdy biskup Włodarczyk dopiero stawiał pierwsze kroki w nowej diecezji, zmiany personalne były mocno ograniczone. Poniżej pełna lista zmian:

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Wiadomości z regionu