Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 czerwiec 2023

Nie jest to może najbardziej znana placówka muzealna w Bydgoszczy, ale pod względem eksponatów na pewno ciekawa i wyjątkowa. Mowa o działającym w strukturach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa, które znajduje się nieopodal Bazyli i świętuje swój jubileusz 25-lecia istnienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątkowy wieczór sporo atrakcji rozrywkowych przygotowano w ramach ,,Bydgoskich Wianków” na nabrzeżu Frycza-Modrzewskiego w Starym Fordonie. Jedną z nich będzie barka Lemara, która na co dzień cumuje na Rybim Rynku w centrum Bydgoszczy. W czwartek na kilka dni barka popłynęło do Starego Fordonu, ciągnięta przez holownik.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 20 czerwca przypadał Światowy Dzień Uchodźcy, za sprawą ubiegłego roku liczba uchodźców na świecie wzrosła do rekordowego pułapu około 110 mln ludzi.  Tym razem zjawisko to dotyczyło również Polski – wybuch pełnoskalowej wojny w Ukrainie pod koniec lutego 2022 roku sprawił, że obywatele tego państwa, głównie kobiety i dzieci, uciekali do najbliższego bezpiecznego kraju, przede wszystkim za polską granicę. Ubiegły rok uzmysłowił więc Polakom, jakim wyzwaniem humanitarnym, logistycznym i finansowym jest napływ uchodźców poszukujących bezpieczeństwa poza granicami własnego kraju. Obecnie ukraińskich uchodźców jest w Polsce około miliona. Jednak globalnie skala zjawiska jest wielokrotnie większa – na świecie już 110 mln osób to uchodźcy.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek wieczorem w pociągu jadącym z Jeleniej Góry do Gdyni doszło do awantury z udziałem 56-latka, który jak się okazało nie posiadał wykupionego biletu. Gdy konduktor poinformował go o tym, że przyjdzie mu opuścić pociąg wyjął przedmiot przypominający pistole i przeładował go.

Opublikowano w Inowrocław

W środę na Politechnice Bydgoskiej odbywało się Święto Uczelni, podczas kulminacyjnej uroczystej akademii oficjalnie nadano pierwszy tytuł doktora honoris causa już pod nazwą Politechniki, który otrzymał prof. Janusz Kowal. Minister Łukasz Schreiber poinformował z kolei społeczność akademicką o wsparciu finansowym na dalszy rozwój uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Wiadomości z regionu