Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 czerwiec 2023

Za nami pierwszy dzień Steru na Bydgoszcz 2023, wydarzenie przyciągnęło bardzo dużo gości, na Brdzie z kolei pływa znacznie więcej jednostek pływających niż na co dzień, co pokazuje, że pomimo wielu edycji to wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku na Sterze na Bydgoszcz gościmy też parę łabędzi wraz z potomstwem, które można było nie raz zobaczyć z Wyspy Młyńskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Postać Wincentego Witosa w podręcznikach przedstawiana jest jako jeden z ojców niepodległości Polski, wymieniana wśród wybitnych polskich patriotów. Do 23 maja Witos wraz ze współpracownikami był jednak osobą prawomocnie skazaną, choć najogólniej mówiąc ich winą była działalność opozycyjna wobec władz sanacyjnych. Dopiero w 2023 roku Sąd Najwyższy uniewinnił 10 działaczy ,,Centrolewu”.

Opublikowano w Regionalne

Duża część populacji ukraińskiej wykazuje zwiększony poziom stresu z powodu wojny – wynika z opublikowanego niedawno badania naukowców z Uniwersytetu w Kijowie. W wielu przypadkach towarzyszy temu PTSD, czyli zespół stresu pourazowego, albo depresja. Badanie wskazało na kilka grup szczególnie doświadczających pogorszenia kondycji psychicznej, m.in. kobiety, osoby między 26. a 40. rokiem życia, a także bezrobotni czy przesiedleni wewnątrz kraju lub za granicę. – Możemy potwierdzić, że niezależnie od bliskości wojny i od tego, czy badani doświadczyli tragicznych zdarzeń bezpośrednio, wszyscy mają tendencję do doświadczania ostrego stresu i prezentują pewne objawy zespołu stresu pourazowego – mówi Anton Kurapov, jeden z autorów raportu.

Opublikowano w Magazyn

Pod koniec maja do prezydenta wpłynęła petycja od kupców z ulicy Długiej, narzekają oni na ruch samochodowy powodujący niebezpieczeństwo dla pieszych, oczekują też poprawy walorów estetycznych tego miejsca, gdyż inaczej handel będzie zamierał. Pewne działania ograniczające ruch wprowadzi na dniach natomiast Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Wiadomości z regionu