Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 czerwiec 2023

Sejm uchwalił w piątek specustawę, która ma na celu rozpocząć rekultywację czterech najbardziej skażonych terenów poprzemysłowych w Polsce, w tym terenach po dawnym Zachemie w Bydgoszczy. Jeden głos sprzeciwu świadczy, że parlament co do kierunku działań jest jednomyślny, choć prawie stu posłów wstrzymało się od głosu. Kontrowersje budziły przede wszystkim kwestie związane z finansowaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 16 czerwiec 2023 17:04

Gazociąg niezgody w Jacewie

Przed tygodniem wiele mediów informowało o rozszczelnieniu się gazociągu w Ludkowie pod Pakością, co wymagało ewakuowania mieszkańców z promienia 300 metrów. W podinowrocławskim Jacewie planowana jest wymiana rury, która będzie transportować gaz pod ponad dwukrotnie większym ciśnieniem – mieszkańcy postulują o przesunięcie gazociągu na bardziej bezpieczną odległość. Ta kwestia jest już jednak przedmiotem niezgody.

Opublikowano w Inowrocław

Na światowych giełdach cena baryłki ropy naftowej jest obecnie niewiele droższa od cen z okresu wakacyjnego w 2021 roku, na pewno jest znacznie taniej w okresie przed wybuchem wojny na Ukrainie, czyli zanim ceny paliwa poszybowały w górę. Umacnianie się złotego w stosunku do dolara daje szansę, że ceny paliwa się ustabilizują. Do tego koncerny paliwowe, podobnie jak przed rokiem, mogą zaoferować specjalne rabaty dla klientów indywidualnych.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 16 czerwiec 2023 14:04

Wieże Nowego Portu pną się w górę

Elementem charakterystycznym inwestycji mieszkaniowej nazwanej Nowym Portem, który dość wyraziście pokazywały wizualizację będą od strony bulwarów na Marcinkowskiego trzy wieże Obecnie możemy obserwować kończenie konstrukcji dwóch z tych wież. Doskonale widać to z lotu ptaka. Zapraszamy do obejrzenia naszego raportu z budowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek 15 czerwca odbyła się w sali sesyjnej konferencja historyczna poświęcona przypadającej 28 czerwca 104. rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Była to czwarta konferencja poświęcona wydarzeniu historycznemu w Bydgoszczy, tym razem z uwagi na patronaty Prezydenta Bydgoszczy, rektora UKW, prezesa regionalnego oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz Senatora RP szczególna. Także z powodu planów wydania publikacji naukowej pokonferencyjnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Firma Budimex Mobility chwali się uruchomieniem 27 stacji ładowania samochodów elektrycznych zapowiadając tworzenie kolejnych punktów. Są to głównie stacje odkupione od operatora Enea, gdy doliczymy do tego inne publiczne stacje np. z niektórych stacji PKN Orlen to będzie ich w Bydgoszczy około 40. To dużo i mało – w zależności jak się na to spojrzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na środowym posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury debatowano o pracach nad nowym Krajowym Programem Kolejowym, przy okazji tej dyskusji pojawiły się istotne dla Bydgoszczy wątki, w tym tematyka budowy linii kolejowej do Portu Lotniczego. Posiedzenie nie przyniosło jednak kluczowych deklaracji, być może więcej przyniesienie odniesienie się do tej sprawy na piśmie przez Ministerstwo Infrastruktury.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Wiadomości z regionu