Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 czerwiec 2023

Radny Szymon Róg wystąpił do prezydenta z zapytaniem jakie są zasady parkowania przy samym ratuszu i jak wygląda to w przypadku osób niepełnosprawnych. Sekretarz miasta w odpowiedzi poinformowała, że pod ratuszem nie ma miejsca dla niepełnosprawnych, jest co prawda naklejka na parkingu przed ratuszem z symbolem osoby niepełnosprawnej, ale głównie w celach porządkowych, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły zaparkować najbliżej rampy wjazdowej dla wózków inwalidzkich. Zupełnie inny komunikat widnieje jednak na stronie Urzędu Miasta, z niego wynika wprost, że osoby niepełnosprawne chcące załatwić sprawę w ratuszu mogą to zrobić.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 14 czerwiec 2023 20:25

,,Dlaczego tak nienawidzicie kobiet?”

W środę w większych ośrodkach Polski odbywały się protesty w związku ze śmiercią kobiet w ciąży, w których wypadku lekarze nie chcieli usunąć obumarłych płodów, co kończyło się dla tych pacjentek tragicznie. Również kilkadziesiąt osób w Bydgoszczy zebrało się na Placu Praw Kobiet.

Opublikowano w Bydgoszcz

Chociażby w Stanach Zjednoczonych systemy opierające się na sztucznej inteligencji wykorzystywane są do prognozowania wystąpienia przestępstw, a nawet szacują w jakim procencie dana osoba może być potencjalnym sprawcom przestępstwa. Na terenie Unii Europejskiej taka praktyka, uznana za naruszającą prawa człowieka, ma być zakazana. W środę Parlament Europejski przyjął propozycję regulacji dotyczących sztucznej inteligencji. Unia Europejska chce być pierwszym kontynentem z kompleksowymi przepisami dotyczącymi wykorzystania SI.

Opublikowano w Regionalne

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez nas klipu pokazującego nocne życie Bydgoszczy, jednocześnie wyjątkowy klimat.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2016 roku miała miejsce premiera filmu dokumentalnego ,,Emisariusz Kardynała” reżyserii Andrzeja Machnowskiego, jest to na pewno ciekawe dzieło, bowiem opowiada historię o tym jak w czasie II wojny światowej niemiecki żołnierz będący katolikiem przewiózł potajemnie z Gniezna do Inowrocławia relikwie św. Wojciecha, czym uchronił je przed niemiecką grabieżą. Film ten ma być prezentowany jesienią w czasie ,,Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej”, nie sposób jednak nie zauważyć wątpliwości do do gospodarności tego działania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu