Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 listopad 2023

Od poniedziałku 6 listopada po nowym torowisku na Moście Kazimierza Wielkiego jeżdżą już tramwaje – dokładniej chodzi o linie nr 6 relacji Łęgnowo – Bielawy. Z tego jednak powodu linie nr 7 i 8 tymczasowo zostały skierowane do pętli Babia Wieś, a na odcinku pomiędzy Rondem Toruńskim i i Mostem Kazimierza Wielkiego została uruchomiona autobusowa linia zastępcza ,,za T8”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Postępowanie prowadzone wokół sędziego Pawła Juszczyszyna z Olsztyna są istotne z punktu widzenia polskiej praworządności, dlatego też skoro prowadzone były przed bydgoskimi sądami rejonowym i okręgowym, to są rzeczy warte do propagowania również w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 listopad 2023 13:21

Zmarł wieloletny wyrazisty radny SLD Andrzej Kieraj

W wieku 76 lat zmarł Andrzej Kieraj – wieloletni radny Rady Miejskiej w Inowrocławiu. Do czasu, gdy reprezentował mieszkańców w Radzie Miejskiej był wyrazistą postacią inowrocławskiego samorządu oraz niewygodnym przeciwnikiem politycznym prezydenta Ryszarda Brejzy.

Opublikowano w Inowrocław

Wciąż Inowrocław nie ma wyłonionego komisarza, który objąłby obowiązki prezydenta miasta do czasu wyborów samorządowych. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse ma na to Marek Słabiński – w latach 2014-2018 radny Rady Miejskiej w Inowrocławiu. W 2018 roku kandydował na radnego bez sukcesu z listy PiS.

Opublikowano w Inowrocław

W tym roku przypada 90. rocznica oddania do użytku całej Magistrali Węglowej, jej północny odcinek od Bydgoszczy do Portu Gdynia przejść ma dużą modernizację wartą prawie 10 mld zł, póki co terminy zakończenia inwestycji tylko się wydłużają. Pod koniec października PKP PLK poinformowało o unieważnieniu pierwszego przetargu na prace budowlane, z powodu błędów formalnych.

Opublikowano w Regionalne

Założona w 1997 roku bydgoska spółka Teldat przez lata stworzyła szereg rozwiązań informatycznych dla branży zbrojeniowej, które służą w polskiej armii, prestiżowym kontraktem jest też tworzenie komponentów do amerykańskich wyrzutni rakietowych Patriot. Od wielu miesięcy spółka boryka się ze sporem wewnętrznym, który trafił m.in. do Sądu Najwyższego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu