Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 30 listopad 2023

4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary, która patronuje m.in. górnikom, przy okazji tej daty górnicy świętują Barbórkę. Obchody organizowane przy Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” rozpoczną się w niedzielę 3 grudnia.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 30 listopad 2023 20:23

Kiedyś Bydgoszcz żyła portem i z niego

Żegluga mocno wpisała się w dzieje Bydgoszczy, ale porty to nie tylko gospodarka, ale również rejsy po Brdzie i Kanale Bydgoskim, które były jedną z ciekawszych atrakcji. ,,Bydgoski statki – holowniki w rejsie wycieczkowym” - to tytuł najnowszej wystawy czasowej w Muzeum Kanału Bydgoskiego, której wernisaż odbył się w czwartek. To przede wszystkim zdjęcia i pocztówki przedstawiające jednostki, które cumowały w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pół tysiąca lat zawsze robi wrażenie – w marcu minęło 500 lat od momentu, gdy król Zygmunt I Stary wydal Bydgoszczy przywilej na budowę wodociągów. Pierwsze bydgoskie podrygi do sieci wodociągowej były jednak niezbyt udane, jednak w jeszcze XVI wieku zbudowano sieć, która służyła przez kolejne wieki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek nad ranem udało się służbom PSG przywrócić dostawy gazu do równo 16 tys. odbiorców, to 97% wszystkich odbiorców w Inowrocławiu. Z powodu tak dużego zaawansowania wyłączono specjalne infolinie kryzysowe. Mieszkańcy mający dalej problemy mogą kontaktować się z pogotowiem gazowym pod numerem 992.

Opublikowano w Inowrocław

W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

Opublikowano w Regionalne

Do dość zaskakującej sytuacji miało dojść na sesji Rady Gminy Białe Błota w miniony wtorek – zdaniem mieszkańca gminy radny zagłosował w imieniu radnej, której nie było w momencie głosowania na sali obrad. Obwiniony nie wypierał się tego. Sprawa może mieć poważny finał, bowiem przed rokiem było głośno o skazaniu byłej posłanki Magdaleny Z., która otrzymała rok więzienia w zawieszeniu na dwa za zagłosowanie za innego posła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu