Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 listopad 2023

O potrzebie opracowania studium, które nakreślić przebieg obwodnicy Białych Błot słyszymy od 2017 roku – można powiedzieć to już 6 lat, czyli sporo czasu. W tym czasie – licząc do listopada ogłoszono dwa przetargi na opracowanie tej dokumentacji, ale nie udało się ich rozstrzygnąć. Przyszedł listopad i w połowie miesiąca przetarg ogłoszono po raz trzeci, czasu na składanie ofert niewiele ponad tydzień, no i jesteśmy po otwarciu ofert.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek premier Mateusz Morawiecki powołał na funkcję komisarza w Inowrocławiu byłego radnego Marka Słabińskiego, jego nominacja została krytycznie odebrana przez Platformę Obywatelską - Policzkiem wymierzonym inowrocławianom jest wyznaczenie przez premiera, po sześciu tygodniach od wyborów, do pełnienia funkcji prezydenta ich miasta człowieka, który był kiedyś w żenującej sprawie w konflikcie prawnym z Miastem Inowrocław, kandydując z listy PiS przegrał wybory samorządowe - a ta partia zdecydowanie przegrywa wszystkie wybory w Inowrocławiu – skomentował wybór Słabińskiego, były prezydent, senator Ryszard Brejza.

Opublikowano w Inowrocław

Za sprawą kolejnych petycji w sprawie zmiany przebiegu odcinka Emilianowo – Solec Kujawski ożyła debata medialna o tym odcinku. Autorzy petycji chcą ratować ,,źródliska na Wypaleniskach”, w tej debacie pomijany jest jednak aspekt, że na tym etapie jakiekolwiek zmiany przebiegu trasy S-10 będą wiązały się z opóźnieniem realizacji tej inwestycji, nie można nawet wykluczać terminu po 2030 roku, co oznacza z jednej strony dalsze funkcjonowanie ,,drogi śmierci”, ale przełoży się też na rozwój gospodarczy obszaru metropolitalnego, bowiem budowa drogi ekspresowej przyciąga inwestycje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa przeprowadził tajne głosowanie w sprawie uzupełnienia swojego prezydium. Formalne sprawowanie mandatu rozpoczęła też była wojewoda Ewa Mes. W praktyce są to następstwa objęcia mandatu poselskiego przez Agnieszkę Kłopotek.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 28 listopad 2023 11:31

Inoworcław będzie miał w końcu komisarza

Dzisiaj powołanie na komisarza odbierze były radny Marek Słabiński – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – odbiór aktu powołania odbędzie się od wojewody przelotnie bowiem Inowrocław boryka się z kryzysową sytuacja z uwagi na awarię sieci gazowniczej, trzeba też doprowadzić do przygotowania budżetu miasta na 2024 rok (który gotowy powinien być do 15 listopada) oraz podpisać dokumenty, które pozwolą radnym przesunąć środki budżetowe w celu wypłaty świadczeń socjalnych. Słabińśki obowiązki komisarza będzie pełnić jeszcze dzisiaj.

Opublikowano w Inowrocław

27 listopada był ostatnim dniem, w którym w roli Ministra – Członka Rady Ministrów występował bydgoski parlamentarzysta Łukasz Schreiber. Z momentem powołania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego, co nastąpiło po godzinie 16, Schreiber z racji niepowołania do nowego rządu przestał być ministrem. W czwartek 30 listopada przypadnie dokładnie 5 lat od momentu objęcia teki ministerialnej przez Schreibera.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 listopad 2023 06:50

Była posłanka aplikuję o pracę w NFZ

13 listopada Ewa Kozanecka przestała pełnić mandat poselski po dwóch kadencjach. Zbiegło się to z tym, że kujawsko-pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczął nabór na stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Organizacyjnym, który zamykany był siedem dni później. W czasie tego naboru zgłoszono zaledwie jedną kandydaturę spełniającą wymogi formalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu