Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 listopad 2023

Na Facebook-u bydgoska MPU profil prowadziła od 2017 roku, prezentowano na nim m.in. wizualizację wizji jakie opracowywano dla Bydgoszczy, czy też filmowe zapisy konferencji prasowych, czy debat z udziałem dyrektor Pracowni. Mniej więcej w nocy z niedzieli na poniedziałek przejęła profil grupa oferująca na nim spam sprzedażowy w języku angielskim.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 27 listopad 2023 19:52

Inowrocławscy radni zebrali się w sprawie kasyn

Na listopadowej sesji Rady Miejskiej inowrocławscy radni nie mieli specjalni zbyt dużo roboty, z uwagi na to, że od ponad miesiąca nikt nie pełni funkcji prezydenta, nie było przygotowanych uchwał merytorycznych, chociażby dotyczących przesunięć budżetowych. Radni zatem zajęli się jedynie uchwałami typowo dotyczącymi Rad Miejskich – w sprawie wyrażenia zgody na lokalizację kasyn w Inowrocławiu oraz dotyczące dwóch skarg, które skierowano do Rady Miejskiej.

Opublikowano w Inowrocław

W tym toku Sejmik Województwa nie podejmie żadnych uchwał, które zmieniałyby uchwałę antysmogową, z tego powodu od 1 stycznia nie będzie można ogrzewać mieszkań w piecach, które nie spełniają norm 3, 4, 5 klasy a także unijnych dla pieców na paliwo stałe. Marszałek wsłuchując się jednak w argumenty wskazujące, że z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej nie wszyscy są wstanie wymienić piece zapowiedział zorganizowanie w nowym roku debaty.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 27 listopad 2023 17:49

Dobry trzeci kwartał na bydgoskim lotnisku

W okresie lipiec – wrzesień bydgoskie lotnisko obsłużyło ponad 125,7 tys. pasażerów to wynik bliski już analogicznemu okresowi w 2019 roku, który był rekordowy dla bydgoskiego lotniska. Jest to wyraźny sygnał, że po pandemii COVID-19 zaczyna się odbudowywać rynek, choć nadal nie wznowiła swoich lotów niemiecka Lufthansa.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę cały Inowrocław został odcięty od dostaw gazu z powodu poważnej awarii. W pierwszej kolejności konieczne było zakręcenie 12 tys. kurków. Przywracanie gazu do gospodarstw domowych rozpoczęło się w niedzielę.

Opublikowano w Inowrocław

Najprawdopodobniej w środę zostaną odwołani wszyscy członkowie Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich w latach 2007-2022, nazywanej w przestrzeni publicznej też Lex Tusk. Członków komisji powołano pod koniec sierpnia, jak przyznaje marszałek Sejmu Szymon Hołownia, pomimo braku obradowania jej członkowie pobierają ponad 12 tys. zł miesięcznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu