Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 26 listopad 2023

W 2022 roku w Szwecji na milion mieszkańców zginęło 20 osób w wypadkach drogowych, to najniższy zaraz po Malcie wskaźnik w Unii Europejskiej. W Polsce ten wskaźnik był prawie trzy razy wyższy i wyniósł 59 ofiar na milion obywateli. Szwedzi ograniczyli znacznie liczbę wypadków w ramach polityki ,,zero” - Vision Zero, która zakłada dążenie docelowo do zera ofiar.

Opublikowano w Regionalne

Od 11 grudnia w życie wejdzie nowy roczny rozkład jazdy pociągów – z perspektywy Bydgoszczy do stanu obecnego niewiele się zmienia, są to bardziej kosmetyczne korekty, bowiem nie dochodzi żaden nowy bezpośredni pociąg. Spór sądowy RegioJet z Urzędem Transportu Kolejowego sprawia, że nadal nie możemy zameldować o starcie połączeń do czeskiej Pragi. Może uda się za rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem przedstawiliśmy bilans zamknięcia 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości z perspektywy bydgoskiej. Wskazano działania które wzmocniły pozycję Bydgoszczy, ale też zmarnowane szanse. Po tamtym bilansie zamknięcia, czas na bilans otwarcia na nową kadencję – czyli sprawy, które wydają się niezwykle istotne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu