Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 listopad 2023

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, będący metropolitą lwowskim przywiózł do bydgoskiego Zespołu Szkół Katolickich, nazywanego Pomnikiem Jana Pawła II, jego relikwie. Arcybiskup Mokrzycki był przez ponad dekadę osobistym sekretarzem św. Jana Pawła II, aż do jego śmierci.

Opublikowano w Bydgoszcz

291 głosami za, przy 274 przeciw Parlament Europejski w środę przegłosował rezolucję w sprawie zmiany traktatów, które miałyby w większości przypadków zlikwidować prawo weta jakim dysponuje każdy z członków Unii Europejskiej. Rezolucja to początek dyskusji w ramach Rady Unii Europejskiej, ale niewielka przewaga zwolenników nad przeciwnikami może sprawić, że nie będzie specjalnej woli, aby dyskutować nad tym dalej.

Opublikowano w Magazyn

Firma Strabag za prawie 35,4 mln zł zrewitalizuje kolejny odcinek północnego bulwaru nad Brdą od ulicy Krakowskiej do Żabiej, wraz z umocnieniem nabrzeża, kontrakt obejmuje też rewitalizację Wyspy Świętej Barbary widocznej bezpośrednio z Mostu Staromiejskiego. Poszukiwanie wykonawcy trwało półtora roku, teraz zatem prace będą mogły ruszyć do przodu. 30 mln zł wartości tej inwestycji sfinansuje budżet państwa w ramach Polskiego Ładu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W rekordowym 2022 roku w Polsce wykryto 2384 zakażeń wirusem HIV, rok bieżący przyniósł do połowy listopada już 2590 zakażeń, zatem tamten rekord będzie na pewno wyśrubowany, nie wiemy jednak do jak dużej liczby. W ramach Europejskiego Tygodnia Testowania zachęca się do badań, bowiem wiele osób może nie być tego świadomymi.

Opublikowano w Regionalne

Po tym jak doszło do naruszenia konstrukcji Mostu Fordońskiego podjęto decyzję o zawieszeniu ruchu tramwajów z uwagi na ich ciężar, natomiast na torowisko przesunięto autobusy, co niektórzy bydgoszczanie żartobliwie nazwali pojawieniem się trolejbusów. W sobotę popołudnie cały ruch w kierunku ronda Toruńskiego zostanie przesunięty na tory tramwajowe, z uwagi na zamknięcie zachodniej nitki mostu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Stres, napięcie, częste bóle głowy, a także fizyczne odczuwanie nerwowych sytuacji w życiu poprzez odczuwanie bólu w różnych partiach ciała. Brzmi znajomo? Wiedz, że na dolegliwości związane ze stresem i szybkim tempem życia cierpi bardzo dużo ludzi. Nic więc dziwnego, że staramy się szukać sposobów walki z nimi, które nie zakładają ogromnych ilości tabletek przeciwbólowych. Jak poradzić sobie ze stresem na co dzień?

Opublikowano w Polecane

Taka sytuacja może spotkać rowerzystów, którzy postanowią przewieść rower w autobusie, od kilku lat nie trzeba w Bydgoszczy kasować dodatkowego biletu dla roweru. Okazuje się jednak, że przewożenie roweru autobusem to loteria, bowiem może pojawić się sytuacja, w której zobowiązani będziemy opuścić pojazd i za niewykorzystany bilet będziemy stratni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu