Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 listopad 2023

W ramach tegorocznego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim przyjmowane są jeszcze zapisy na bezpłatne szczepienia w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

W mediach społecznościowych bydgoski MZK już wprost podaje komunikaty, iż niektóre autobusy danego dnia nie wyjadą na trasę. Przekłada się to nie tylko na to, że dany autobus nie podjedzie, ale sprawi też, iż kolejny będzie cały zatłoczony. MZK prowadzi rozmowy z prywatnymi firmami, aby te przejęły część kursów, ale na razie nie ma ich efektów, brany jest nawet pod uwagę scenariusz z wypuszczeniem zabytkowych autobusów. Sytuacja robi się patowa, bowiem nie ma nikt pomysłu na wyjście z niej – władze MZK liczą, że w ciągu kilku miesięcy problem się rozwiąże.

Opublikowano w Bydgoszcz

W miarę upływu lat odpowiednia opieka i komfort stają się priorytetem, zwłaszcza dla seniorów. Fotele pielęgnacyjne dla seniora są doskonałym rozwiązaniem, łączącym funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego fotele pielęgnacyjne są tak istotne dla seniorów oraz jakie korzyści oferują.

Opublikowano w Polecane

W 2022 roku z Ukrainy do Polski importowano ponad 31 razy więcej zboża niż w roku 2021 oraz ponad 7,5 razy więcej rzepaku, co zdaniem Najwyższej Izby Kontroli doprowadziło do zakłócenia polskiego rynku zbóż poprzez znaczny spadek ceny zboża na rynku oraz zwiększenie się niesprzedanych zapasów zbóż. Województwo kujawsko-pomorskie było jednym z głównych, gdzie importowano zboże. Wystąpienie NIK głównym winowajcą kryzysu zbożowego robi byłego ministra Henryka Kowalczyka.

Opublikowano w Regionalne

Od tygodnia po Moście Fordońskim nie jeżdżą tramwaje, przyczyną tej decyzji były pęknięcia w jezdni i obawy, że mogło dojść do uszkodzenia konstrukcji mostu. Według Gazety Wyborczej konstrukcja może być w takim stanie, że bardziej ekonomicznym rozwiązaniem byłoby rozebranie mostu i budowa go od nowa – taki scenariusz na pewno przyniósłby utrudnienia w ruchu w całym mieście, ale może być nieunikniony.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trakcie środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radny Marcin Lewandowski z PiS z wyszedł inicjatywą, aby bydgoski samorząd zaapelował do Sejmiku Województwa o przesunięcie wprowadzenia zakazu ogrzewania budynków piecami, które nie spełniają 3, 4 lub 5 klasy lub unijnych norm dla pieców na paliwo stałe. Ten zakaz wejdzie w życie od 1 stycznia, Zarząd Województwa opracował projekt uchwały, który ma ten wymóg przesunąć o 6 lat do 2030 roku, ale budzi on kontrowersje, w szczególności bydgoskich społeczników od wielu lat zaangażowanych w edukowanie bydgoszczan o zagrożeniach jakie niesie smog.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu