Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 listopad 2023

W maju Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS zakończył realizację kolejnego badania sondażowego przeprowadzonego na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy. Wyniki były znane ratuszowi już w czerwcu, ale nikt ich nie publikował. O badaniu dowiadujemy się przypadkiem z interpelacji radnego. W sondażu pytano o ocenę kwestii politycznych, ta wiedza mogła być zatem pomocna, tym którzy ją mieli udostępnione, w prowadzeniu kampanii wyborczej na szczeblu lokalnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Transport zbiorowy w Bydgoszczy znajduje się w pewnym kryzysie, którego jednym z głównych powodów są pieniądze. Na szali mamy postawioną z jednej strony cenę biletów, a z drugiej jakość usługi – podniesienie ceny mogłoby poprawić tę jakość, natomiast chcąc utrzymywać niższe ceny musimy się liczyć z tym, że nie uda się znacznie usprawnić transportu. Warto jednak zacząć dyskusję o cenach od tego, czy nie należałoby mimo wszystko odejść od przywileju bezpłatnych przejazdów dla seniorów w wieku 65-69 lat? Bydgoszcz jest jednym z niewielu miast gdzie takie zwolnienie jeszcze istnieje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Senator Ryszard Brejza poinformował po kontroli senatorskiej w Urzędzie Miasta Inowrocławia, że z powodu braku decyzji o powołaniu komisarza dla Inowrocławia zagrożona może być wypłata świadczeń socjalnych dla inowrocławian. Żeby móc te pieniądze skierować do mieszkańców muszą być podjęte czynności przez prezydenta, a tej funkcji od 36 dni nikt nie pełni. Brejza za ewentualne problemy obwinia wojewodę i premiera, którzy zwlekają z powołaniem komisarza.

Opublikowano w Inowrocław

Co roku dzięki inicjatywie Szlachetnej Paczki tysiące osób będących w trudnej sytuacji życiowej otrzymuje paczki świąteczne od darczyńców których wcześniej nie znali. To z jednej strony radość dawania, ale też bycia obdarowanym, bowiem wraz z paczką te osoby otrzymują też przecież serce. Od soboty 18 listopada wystartowała internetowa Baza Rodzin.

Opublikowano w Regionalne

Publikacje dotyczące Inowrocławia zrobiły się trochę monotematyczne, jednakże jest to bezprecedensowa w najnowszej historii tego miasta, gdy już od 36 dni ten samorząd nie ma organu władzy wykonawczej, bowiem premier w konsultacji z wojewodą nie powołał komisarza do pełnienia tych obowiązków. W praktyce Inowrocław pomimo ustawowe go wymogu (do 15 listopada) wciąż nie ma projektu budżetu na 2024 rok.

Opublikowano w Inowrocław

Tydzień temu odbyło się ślubowanie posłów X kadencji, rozpoczynające pełnienie przez nich mandatu. Po tygodniu przedstawicieli okręgu bydgoskiego zaprosił na spotkanie prezydent Rafał Bruski, było to z jednej strony kurtuazyjne spotkanie, ale też okazja, aby porozmawiać o wyzwaniach na nową kadencję. Na spotkaniu pojawiła się połowa poselskiej reprezentacji okręgu bydgoskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,To jest Polska i tu się pije” - to cytat z kultowego polskiego serialu komediowego ,,13 posterunek”. Scenarzyści chcieli najprawdopodobniej pokazać prześmiewczo jak mocno wątek alkoholu związał się z życiem, a w takim wypadku trudno sobie wyobrazić nawet jarmark świąteczny bez procentowych trunków. Nie chodzi jednak o to, że można się napić piwa, czy grzańca, bo to nie jest niczym nadzwyczajnym, problemem jest wręcz agresywna reklama jednej marki piwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mało wydaje się prawdopodobne, że Mateusz Morawiecki zbuduje rząd na trzecią kadencję PiS-u, dlatego jest to dobry moment, aby podsumować ostatnie 8 lat z perspektywy Bydgoszczy i dokonać chłodnego bilansu zamknięcia. Pokazać na czym Bydgoszcz zyskała, ale też na czym straciła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu