Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 listopad 2023

301 najlepszych zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać od 14 listopada do 4 grudnia w Galerii Pomorskiej. Do obejrzenia ekspozycji w Bydgoszczy zapraszają organizator konkursu Fundacja Grand Press oraz partner wystawy miejskiej Galeria Pomorska. Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach otwarcia galerii.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 13 listopad 2023 19:21

Senatorowie Brejza i Kobiak złożyli ślubowanie

O godzinie 16:00 w poniedziałek rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Senatu nowej kadencji, które poprowadził w pierwszej części senator Michał Seweryn jako desygnowany do tej roli marszałek senior. Po złożeniu ślubowania przez senatorów Senat wybrał już właściwego marszałka, którym została Małgorzata Kidawa-Błońska. Uzyskała ona więcej głosów od kandydata PiS-u Marka Pęka.

Opublikowano w Regionalne

To są zawsze historyczne momenty, gdy posłowie nowej kadencji składają uroczyste ślubowanie przed narodem. Nowa kadencja to zawsze nowy rozdział, dzisiaj go właśnie zaczynamy. Formalnie bowiem kadencja zaczęła się dzisiaj. Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że ostatnie wybory pokazała, że demokracja w Polsce w całej historii nie miała się tak dobrze jak teraz.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 13 listopad 2023 11:39

Oni przestali być już posłami

Dzisiaj – 13 listopada – rozpoczyna się X kadencja Sejmu RP, niedziela była zatem ostatnim dniem pełnienia funkcji poselskiej dla posłów IX kadencji, którzy nie uzyskali reelekcji w wyborach z 15 października. Z ławami sejmowymi pożegnali się: Tomasz Latos (PiS), Jan Szopiński (Nowa Lewica), Tadeusz Zwiefka (KO) Magdalena Łośko (KO) i Ewa Kozanecka (PiS). Można powiedzieć, że w okręgu bydgoskim wyborcy wymienili co trzeciego posła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obradujące w piątek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu przyjęło jednomyślnie uchwałę, w której apeluje do inowrocławskich samorządowców o nie podnoszenie podatków lokalnych. Rzemieślnicy zarzucali włodarzom miasto, iż nie rozumieją w swojej polityce lokalnych przedsiębiorców.

Opublikowano w Inowrocław

Od kilku lat jedną z aktywności w Święto Niepodległości w Bydgoszczy jest promocja uprawiania sportu w ramach corocznego Bydgoskiego Biegu Niepodległości na 5 km. W tym roku na mecie zameldowało się ponad 1,3 tys. osób. Było to zatem spore wydarzenie sportowe.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 13 listopad 2023 06:31

Budka z piwem na środku jarmarku

Bydgoski jarmark świąteczny wystartuje w sobotę, od kilku dni możemy już jednak obserwować jego infrastrukturę. Czytelnik zwracam nam uwagę na pewną estetyczną niezgodność, bowiem na środku ulicy Mostowej postawiono kiosk z piwem, z krzykliwie rzucającym się szyldem. Goście jarmarku chcą przejść ze Starego Rynku na Most Staromiejski będą musieli omijać tą budkę bokami, w tym miejscu może się zatem też nieco korkować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu