Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 listopad 2023
niedziela, 12 listopad 2023 00:21

Czy lokalna Lewica dąży do anarchii w kraju?

Politycy od pewnego czasu prześcigają się w apelach do rządu PiS o szybką dymisję, w środę przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim politycy Nowej Lewicy z posłem Krzysztofem Gawkowski zaapelowali do wojewody Mikołaja Bogdanowicza, aby ten jako pierwszy podał się do dymisji - Spotykamy się tutaj, żeby zaapelować i powiedzieć: panie wojewodo niech pan zrobi pierwszy krok, niech pan pokaże rządowi jako przedstawiciel władzy rządowej terenie, że czas na dymisję – artykułował polityk Nowej Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, centrum Bydgoszczy udekorowane zostało w biało-czewonych flagach, nie brakowało też przechodniów z flagami. Czuć było świąteczny nastrój. Główne bydgoskie uroczystości z uwagi na remont Placu Wolności odbywały się w Katedrze.

Opublikowano w Bydgoszcz

11 listopada co roku obchodzimy Święto Niepodległości, choć jest to data bardziej umowna, można odnieść wrażenie, że głównie wynikająca z kultu Józefa Piłsudskiego, bowiem jak spojrzymy na następujące po listopadzie 1918 roku wydarzenia, to sporo musiało się jeszcze wydarzyć, aby móc zacząć świętować. Z racji jednak tego, że umówiliśmy się, że co roku świętujemy 11 listopada, to dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości. Odzyskanie pełnej suwerenności przez polskie stało się możliwe, z uwagi na sprzyjające wydarzenia geopolityczne o których chciał dzisiaj wspomnieć.

Opublikowano w Regionalne

11 listopada żyjemy Świętem Niepodległości – jest to też rocznica śmierci dwóch wielkich bydgoszcan Andrzeja Szwalbe i Leona Barciszewskiego. O tym pierwszym pamiętamy dzisiaj szczególnie, bowiem powoli dobiega końca Rok Andrzeja Szwalbe ustanowiony przez Radę Miasta Bydgoszczy. W tym roku w lokalnej przestrzeni publicznej pojawiło się sporo jego życiorysów, zatem żeby ich nie powielać skupmy się na jego myślach, które są warte, aby szczególnie w tym roku je przypominać, bo często są nieznane lub bardzo nieznane. Dzisiaj zapraszamy rozważania pt. ,,Miasto skazane na wielkość”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu