Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 18 wrzesień 2022

Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

Opublikowano w Sport

Wracamy do tematu trudnej sytuacji polskich producentów szkła, a także polskich hut szkła, które borykają się ze znacznie tańszą konkurencją z Białorusi, co wynika z różnic w cenach gazu jakie nastąpiły w ostatnich miesiącach. Ponadto pojawia podejrzenie, że białoruscy dostawcy mogą przepakowywać rosyjskie szkło (objęte embargiem w Unii Europejskiej), w celu omijania tych sankcji. O zajęcie stanowiska Komisji Europejskiej w tej sprawie wniósł europoseł Kosma Złotowski.

Opublikowano w Regionalne

7 września odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Łodzi poświęcona groźbą strajku kierowców i motorniczych łódzkiego MPK. Sytuacja była dość podobna do tej z Bydgoszczy z przełomu czerwca i lipca. W Łodzi udało się jednak dojść do kompromisu zanim doszło do zatrzymania komunikacji zbiorowej, ale też nie za darmo.

Opublikowano w Bydgoszcz

W budowaniu zaufania do szczepień podczas pandemii dużą rolę odegrał efekt masowości - ocenili eksperci podczas czwartkowej debaty Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Warszawie. Jak zauważyli, niechęć do szczepień to problem socjologiczny i psychologiczny.

Opublikowano w Magazyn

Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

    W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

  • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu