Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 wrzesień 2022
niedziela, 18 wrzesień 2022 00:55

Kolejne bulwary dostają nowego blasku

Kilka tygodni temu rozpoczęły się pracę na liczącym około 300 metrów odcinku bulwarów nad Brdą od Mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Idąc po drugiej (południowej) stronie Brdy, możemy zobaczyć pierwsze efekty prac – czyli utwardzanie nabrzeża.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w Brdyujściu rozpoczęły się kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata organizowane pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata. Zmagania zakończą się w niedzielę, póki co Brdyujście jest bardzo życzliwe dla Polaków.

Opublikowano w Sport

W czwartek Sejm przyjął poprawkę, która może uniemożliwić podjęcie rektorowi UMK decyzji o likwidacji szpitala Biziela (proces legislacyjny jeszcze się nie zakończył), posłowie PiS ogłaszają to jako swój sukces, jednocześnie pastwią się nad parlamentarzystami opozycji, że ci głosowali przeciw. Głosowanie przeciw poprawce stawia bowiem w trudnym położeniu posłów opozycji, którzy przecież też protestowali przeciwko likwidacji Biziela, poprzez konsolidację z Juraszem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niecałe 1,9 tys. zakażeń odnotowano przez pierwsze 15 dni września w województwie kujawsko-pomorskim – dla porównania, przez cały sierpień było ich 4,8 tys. W połowie września raporty dzienne wskazywały jednak pewien wzrost w stosunku do początku miesiąca (średnio powyżej 250 zakażeń dziennie), co może prognozować, że druga połowa września przyniesie wzrosty.

Opublikowano w Regionalne

W środę zmarła 52-latka potrącona w ubiegłym tygodniu przez osobę jadącą hulajnogą elektryczną przy ulicy Wojska Polskiego. Z naszych informacji wynika, że doszło do tego wieczorem, nieopodal przystanku autobusowego. Przyczyny śmierci wyjaśni prokuratura. Na dzisiaj pojawia się jednak kluczowe pytanie – czy będzie jedyny tragiczny incydent w Bydgoszczy, czy ta sprawa pokazuje nam, że mamy do czynienia z nowym zagrożeniem dla pieszych?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

    W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

  • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu