Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 10 wrzesień 2022

Pod koniec sierpnia przypadła 42. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, tegoroczne bydgoskie obchody są nieco inne niż do tej pory, punktem kulminacyjnym będzie konferencja pt. ,,Związki Zawodowe a społeczna nauka Kościoła – teoria i praktyka”. Wydarzenie będziemy transmitować na żywo na Portalu Kujawskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wysoka inflacja i wzrosty stóp procentowych wpłynęły negatywnie na wszystkie branże związane z nieruchomościami w Polsce – wzrosły raty kredytów, wzrosła też liczba osób bez zdolności kredytowych, co z kolei przekłada się na spadek sprzedaży mieszkań. W piątek odbyły się IV urodziny bydgoskiej firmy Simple, które zgromadziły wszystkie branże działające wokół nieruchomości. Starano się patrzeć mimo wszystko z optymizmem, że obecna sytuacja jest chwilowa i przejściowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dniach 3 i 4 września odbywały się ogólnopolskie mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej, w których udział wzięło ponad 260 żołnierzy. Areną zmagań biegowych były szlaki bydgoskiego Myślęcinka – najlepsi okazali się żołnierze z 14 Zachodniopomorskiej Brygady.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 10 wrzesień 2022 08:48

W Berlinie uczczą pamięć bydgoskiego Żyda

Leonhard Loeffler urodził się w 1906 roku w niemieckiej Bydgoszczy, po powrocie miasta do Polski w 1920 roku jego rodzina wyemigrowała do Berlina, który stał się dla nich centrum życiowym. Dojście Hitlera do władzy przyniosło mu prześladowania, a później tragiczną śmierć. 20 sierpnia władze artystycznej dzielnicy Berlina Friedrichshain-Kreuzberg chcą odsłonić pamiątkową tablicę jemu poświęconą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

    W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

  • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu