Obroty niemieckiego koncernu, który rozwija obecnie magazyny w Bydgoszczy i w Białych Błotach wyniosły w drugim kwartale 2022 roku 2,2 mld euro, kwota może robić wrażenie, ale to spadek o 4% w stosunku do drugiego kwartału 2021 roku. Zysk netto w tym okresie wyniósł tylko 14 mln euro.
Polska jest jednym z państw najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, który postępuje wraz ze zmianami klimatu. Obok wysokich temperatur problem niedoboru wody pogłębia też nieumiejętne zarządzanie intensywnymi opadami, które następują po okresach ubogich w deszcz. Szacuje się, że podczas 20-minutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 mkw. można zebrać nawet 360 litrów wody, pod warunkiem wdrożenia odpowiednich rozwiązań, które pozwolą ją efektywnie gromadzić i dalej zagospodarować. – Woda opadowa jest ogromnym potencjałem i jest jej wielokrotnie więcej niż tej, którą mamy w miastach. Naszym celem powinno być wykorzystanie tego potencjału – podkreśla Tomasz Grochowski z Retencja.pl.
Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego już za nami, ale sposób ich obchodzenia w Bydgoszczy budzi kontrowersje – przedstawiciele trzech organizacji lewicowych wypominają posłance Ewie Kozaneckiej z PiS oraz niektórym radnym, że tę obchody świętowali wspólnie z organizacją, która gloryfikuję mordercę Janusza Walusia oraz znieważali prezydenta Andrzeja Dudę, który zresztą wybrany został z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.
Pod koniec maja Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w obiegu zarządzenie zastępcze wojewody z końcówki 2020 roku, w którym ten w trybie ustawy dekomunizacyjnej zmieniał nazwę Iwana Alejnika w Inowrocławiu na Bogdana Chęsego. Ostatnio ukazało się uzasadnienie do tego wyroku, stąd też dla wyjaśnienia motywacji NSA wracamy do sprawy.
Zgromadzenie Ogólne ONZ, główny organ polityczny Organizacji Narodów Zjednoczonych, 28 lipca przyjęło rezolucję uznającą, że życie w czystym, zdrowym i zrównoważonym środowisku jest powszechnym prawem człowieka. To przełomowy moment w walce z kryzysem planetarnym.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
Władze Bydgoszczy przygotowują się do położenia nowych torowisk tramwajowych, z kolei Zarząd Województwa chce kupić do 7 nowoczesnych pociągów, bydgoski ratusz też chce wymieniać tabor tramwajowy – to informacje znane z wielu bydgoskich mediów, wszystko sfinansowane ma być jednak przez Unię Europejską, a te środki jak wskazuje dziennikarz Jorge Valero z Bloomberg.com są zagrożone.
Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.