Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono blisko 1,8 tys. zakażeń COVID-19, to jakieś 6 razy więcej niż przez cały czerwiec. W ostatnich dniach nie ma właściwie dnia, aby raporty nie wskazywały na ponad sto zakażeń dziennie. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że oficjalne statystyki są zaniżone, bowiem od marca zmalała liczba robionych testów pod kątem COVID-19.
Pod koniec lipca Urząd Transportu Kolejowego wydał czeskiemu przewoźnikowi RegioJet zgodę na uruchomienie jednego połączenia dziennie w relacji Praga – Gdynia oraz powrotnej, pociągi mogą się zatrzymywać m.in. w Bydgoszczy, w Inowrocławiu, w Poznaniu i we Wrocławiu. Przewoźnik zamiar uruchomienia połączenia na tej trasie wyraził już przed rokiem, z planem rozpoczęcia od grudnia 2021 roku, ale formalności przed UTK trwały znacznie dłużej niż planowano.
W poniedziałek 1 sierpnia w całej Polce o godzinie 17 zabrzmiały syreny alarmowe, dla uczczenia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Inowrocławiu zebrano się tradycyjnie na skwerze Sybiraków, gdzie parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze, ale przede wszystkim kombatanci stanęli w chwili zadumy.
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o bredniach jakie na szkoleniu w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej głoszono uchodźcom z Ukrainy z zakresu prawa pracy. Nie znający polskiego prawa pracy Ukraińcy mogli posłuchać, że w sumie umowa zlecenie jest lepsza od umowy o pracę, a najlepsza to jest umowa o dzieło. Jak udało nam się ustalić, za głoszenie takich głupot Kancelaria Premiera dała bez konkursu 110 tys. i 640 zł. Nie sposób w tej sprawie nie zauważyć też możliwych powiązań politycznych.
Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w okresie od 6 sierpnia 2015 roku do 7 marca kierował Marek Staszczyk, ówczesny i obecny dyrektor WORD w Toruniu, w latach 2010-2014 radny powiatu bydgoskiego z listy PO. Kilka lat później sąd unieważnił decyzję o powierzeniu mu obowiązków w bydgoskim WORD, wciąż natomiast rozliczeń oczekując toruńscy związkowcy.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.
Aktywności atakujące Ukraińców towarzyszą nam właściwie od początku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, eksperci nie bez powodu wskazywali, że w ten sposób internet może być na celowniku rosyjskich służb, których interesie jest zniechęcanie społeczeństw państw zachodnich wobec pomocy dla Ukrainy, co w praktyce ułatwiłoby osiągnięcie przez rosyjskie wojska celów. Internetową aktywność antyukraińską bada Instytut Monitorowania Mediów (IMM) oraz Stowarzyszenie Demagog.