Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 sierpień 2022

Urodzony w Lotaryngii Theodor Eicke był jednym z największych zbrodniarzy II wojny światowej, już na długo przed jej wybuchem słynął z bestialstwa jako komendant obozu koncentracyjnego w Dachau. Później sam szkolił załóg obozów koncentracyjnych, które słynęły z symbolu Totenkopfu, czyli trupiej czaszki. Eicke utworzył też bezwzględną dywizję pancerną co posługiwała się tym samym symbolem. Warto to podkreślać, bowiem w Bydgoszczy w środowiskach nazywających się za patriotyczne symbolika trupiej czaszki również zagościła.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym roku Kreml przeznaczył 1,5 mld dol. na media masowe, które odgrywają kluczową rolę w działaniach propagandowych i dezinformacyjnych rosyjskiego rządu – wynika z raportu think tanku DebunkEU.org. Tegoroczne wydatki mogą się okazać jeszcze wyższe, bo w I kwartale tego roku, kiedy nastąpiła agresja na Ukrainę, budżet na media masowe zwiększył się trzykrotnie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. – Narzędzia, które kształtują świadomość i opinię publiczną oraz przedstawiają wyłącznie pozytywny wizerunek Putina oraz Kremla, są nieodzowne do tego, żeby ta władza była kontynuowana – mówi Jakub Kubś, analityk DebunkEU.org.

Opublikowano w Regionalne

Choć w środę 17 sierpnia złoty lekko spadł po gorszych od spodziewanych danych o wzroście PKB, trudno nie zauważyć, że od miesiąca trend spadkowy polskiej waluty się zatrzymał, a nawet lekko odbił. To efekt zmiany sentymentu inwestorów, którzy zaczęli porzucać „bezpieczne przystanie” na rzecz bardziej ryzykownych, ale i oferujących wyższe stopy zwrotu aktywów. Zdaniem Andrzeja Stefaniaka z DMK złoty ma potencjał dalszego umocnienia.

Opublikowano w Magazyn

W latach 2020-2021 pracownikom funkcyjnym Urzędu Miasta w Inowrocławiu przyznano blisko 44,5 tys. zł nagrody (łącznie), zdaniem Regionalnej Izby Kontroli ta kwota została przyznana z naruszeniem przepisów. RIO odpowiedzialnością za to obarcza prezydenta Ryszarda Brejzę. Izba może wszcząć postępowanie dotyczące dyscypliny finansów publicznych, na razie jednak poucza włodarza Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

W Bydgoszczy mamy obecnie jeden przystanek wiedeński z prawdziwego zdarzenia, przy ulicy Focha na wysokości Placu Teatralnego. Tworzy się je w miejscach, gdzie pieszy aby wsiąść do tramwaju musi przejść po jednym pasie jezdni, idea przystanku wiedeńskiego zakłada podniesienie na tym fragmencie jezdni, aby kierowca musiał zwolnić. ZDMiKP ogłosił przetarg na budowę przynajmniej 3 kolejnych tego typu przystanków w ciągu ulicy Gdańskiej i Jagiellońskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

Opublikowano w Regionalne

Artysty Mietka Szcześniaka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, a na pewno starszym pokoleniom, bowiem jest to jeden z najbardziej kultowych polskich muzyków. W niedzielę będzie można go posłuchać na Placu Wolności z Balkonu Święcickiego (od nazwiska projektanta kamienicy). Na koncert zaprasza senator Andrzej Kobiak i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

    Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

  • Z raportu wynika, że wzrasta w internecie antyukraińska aktywność. Głównym jej źródłem są politycy Konfederacji

    Aktywności atakujące Ukraińców towarzyszą nam właściwie od początku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, eksperci nie bez powodu wskazywali, że w ten sposób internet może być na celowniku rosyjskich służb, których interesie jest zniechęcanie społeczeństw państw zachodnich wobec pomocy dla Ukrainy, co w praktyce ułatwiłoby osiągnięcie przez rosyjskie wojska celów. Internetową aktywność antyukraińską bada Instytut Monitorowania Mediów (IMM) oraz Stowarzyszenie Demagog.

Wiadomości z regionu