W listopadzie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oszacowała, że Polacy marnują w ciągu roku 5 mln ton żywności. Szacunki światowe mówią nawet o tym, że 1/3 wyprodukowanego jedzenia trafia do śmietnika. Chęć przeciwdziałania temu zjawisku sprawiła, że narodziła się idea, aby przy użyciu nowych technologii ograniczać to zjawisko. Narodziła się ona najprawdopodobniej w Dani, a potem rozwinęła się w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Funkcjonuje ona także w Bydgoszczy.
Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.
W 2017 roku ówczesny radny Marek Słabiński wraz z architektami z Archigeum zaprezentowali koncepcję, w tym nawet wizualizację dla budowy terminalu przeładunkowego w Inowrocławiu. Ich koncepcja zakładała wykorzystanie terenów nieopodal inowrocławskiego dworca. Dzisiaj możemy powiedzieć, że temat ten umarł, ale potencjał wbrew pozorom może być. Z uwagi na możliwe korzyści gospodarcze warto temu tematowi poświęcić więcej uwagi.
Pod koniec lipca w całej Polsce OPZZ zorganizowało pikiety pod siedzibami wojewodów, w trakcie których związkowcy domagali się podniesienia płac urzędników, które od wielu lat są zamrożone, przez co wzrasta odsetek pracowników zarabiających płacę minimalną. Taka pikieta została również zarejestrowana przez OPZZ w Bydgoszczy.
Na początku czerwca pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego odbył się antyukraiński więc, w czasie którego przedstawiciele środowisk właściwie jawnie sympatyzujących z reżimami Putina i Łukaszenki próbowali podburzać Polaków na Ukraińców. Wśród uczestników tego wydarzenia był ówczesny prezes sponsora tytularnego jednego z bydgoskich klubów. Mogliście się dowiedzieć o tym dzięki nam.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
Władze Bydgoszczy przygotowują się do położenia nowych torowisk tramwajowych, z kolei Zarząd Województwa chce kupić do 7 nowoczesnych pociągów, bydgoski ratusz też chce wymieniać tabor tramwajowy – to informacje znane z wielu bydgoskich mediów, wszystko sfinansowane ma być jednak przez Unię Europejską, a te środki jak wskazuje dziennikarz Jorge Valero z Bloomberg.com są zagrożone.
Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.