Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 sierpień 2022

Na początku sierpnia ZDMiKP przywrócił ruch po obu pasach Wiaduktów Warszawskich, bez odgradzających plastikowych barierek, co następuje po blisko dwóch latach. Zwiększona została też prędkość do 50 km/h dla samochodów osobowych i 40 km/h dla pozostałych. Przy czym dla ciężarówek i autobusów ruch odbywać ma się tylko prawym pasem, natomiast z lewego mogą korzystać tylko samochody osobowe (drogowcy pozostawiają z tego powodu zwężenia). Już dzisiaj się mówi jednak wprost, że remont był tymczasowy i wciągu 10 lat trzeba znaleźć inne rozwiązanie problemu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 17 sierpień 2022 00:09

To już ponad 170 dni wojny

Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

Opublikowano w Regionalne

Instruktorzy Gwardii Narodowej Stanu Illiois w Stanach Zjednoczonych w ramach współpracy biorą udział w szkoleniach żołnierzy polskiej Obrony Terytorialnej. Jak na tę współpracę patrzy gen. Rodney Boyd? Więcej w wywiadzie z wojskowym.

Opublikowano w Magazyn

W piątek wieczorem na wysokości Emilianowa na drodze krajowej nr 10 zginęła czteroosobowa rodzina w wypadku samochodowym. Podejrzany o spowodowanie tego zdarzenia 52-latek został zatrzymany przez policja, prokuratura chciała jego tymczasowego aresztu, sąd jednak nie zgodził się na to. Problemem jest jednak to, że do wypadków pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem na tej drodze krajowej dochodzi regularnie, a liczba ofiar śmiertelnych wciąż się powiększa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybuch pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie, inflacja i kryzys klimatyczny sprawiły, że coraz więcej osób odczuwa chroniczny stres, zmęczenie czy długotrwałe obniżenie nastroju. Z drugiej strony Polacy zaczęli otwarcie rozmawiać o problemach zdrowia psychicznego. – W te dwa lata nadrobiliśmy 15 lat naszej edukacji zdrowia psychicznego – mówi Katarzyna Gryzło, współzałożycielka HearMe.pl i Emplomind. To zaś pociągnęło za sobą rozwój start-upów i innowacyjnych rozwiązań w obszarze mental health.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 16 sierpień 2022 06:44

Pasaż z Dworcowej 28 zrównany z ziemią

Z krajobrazu ulicy Dworcowej zniknął dość kultowy pasaż handlowy, gdzie przez lata mieścił się m.in. sklep komputerowy, studio tatuażu, sklep z zabawkami i specyficzny sklep monopolowy. Dzisiaj w tym miejscu zostały jedynie sterty gruzu. Jak się dowiadujemy, w tym miejscu stanąć ma nowa kamienica, w planach jest też parking podziemny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu