Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 sierpień 2022

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował niedawno o nałożeniu kolejnej kary na duże przedsiębiorstwo rynku rolnego w związku z wykorzystywaniem w relacjach z rolnikami przewagi kontraktowej. Urząd przygląda się również praktykom innych spółek skupujących zboża. – Prowadzimy w tym obszarze swoje własne analizy. Mali dostawcy produktów rolnych często nie chcą sygnalizować nieprawidłowości, nawet jeśli kontrakty są dla nich niekorzystne, bo zwykle są one podpisywane na lata – mówi Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK. Podobne wnioski płyną z badań rynku dostaw do wielkich sieci handlowych. Urząd zapowiada, że w ciągu kilku tygodni pojawi się raport w tej sprawie.

Opublikowano w Regionalne

Żelazo jest bardzo ważnym składnikiem mineralnym w organizmie człowieka, pełniącym wiele istotnych funkcji. Chociaż jego dzienne zapotrzebowanie stosunkowo nie jest zbyt wysokie, to nie należy lekceważyć żelaza i warto dbać o jego prawidłowy poziom we krwi. Wszystko przez fakt, że jego niedobory mogą wystąpić, nawet przy teoretycznym dostarczaniu organizmowi odpowiedniego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Warto zatem przyjrzeć się temu, w jaki sposób żelazo jest wypłukiwane z organizmu oraz w jaki sposób temu zapobiec, aby nie dopuścić do niedoborów, które potrafią być bardzo niebezpieczna dla zdrowia organizmu człowieka. Z tego względu warto przyjrzeć się temu, jak organizm pozbywa się żelaza, a także w jakich przypadkach nie będzie on przyswajał tego cennego pierwiastka.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 15 sierpień 2022 11:20

Długi weekend z darmową komunikacją retro

Od soboty do poniedziałku (13-15) sierpnia na bydgoskich ulicach pojawiła się linia autobusowa 52BBO (funkcjonująca według przebiegu linii nr 52), obsługiwana jest jednak zabytkowym taborem autobusowym – Ikarusami i starym Mercedesem 0305. Podróż na tej linii jest bezpłatna. Zadanie sfinansowanego z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

  • Na S5 jeszcze nie można symbolicznie przeciąć wstęgi

    Maj dobiega końca, a wciąż nie możemy napisać, że budowa drogi ekspresowej S5 na kujawsko-pomorskim odcinka zakończyła się, choć w przypadku 6 na 7 odcinków dokonano już odbiorów, a co do zasady droga sprawa wrażenie właściwie gotowej. Problematycznym odcinkiem jest Dworzyskowo – Aleksandrowo/Bydgoszcz Północ.

Wiadomości z regionu