,,Niech żyje Putin i Łukaszenka” - krzyczał w maju 2021 roku przy ulicy Niedźwiedzia w Bydgoszczy patostreamer Wojciech O., po tym gdy zaatakował białoruskiego opozycjonistę, biorącego chwilę wcześniej udział w pokojowej manifestacji przeciwko reżimowy Łukaszenki. Zarzuty tej napaści postawiła O. kaliska prokuratura, rozszerzając akt oskarżenia w sprawie antysemickich wybryków z jesieni ubiegłego roku. Przeciwko Wojciechowi O. sprawę prowadzi też bydgoski sąd.
Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.
31 lipca WOPR w Kruszwicy w oparciu o badania inowrocławskiego sanepidu stwierdził, że jezioro Gopło nie nadaje się do kąpieli z uwagi na stwierdzone zanieczyszczenia biologiczne. Dokładniejsze przyczyny zanieczyszczenia i to czy, przyczyniły się do tego osoby trzecie wyjaśnić dalsze postępowanie. W poniedziałek do pałacu prezydenckiego trafiła natomiast ustawa, która zwiększy kary za zanieczyszczanie wód.
Rusza drugi etap rewitalizacji placu Męczenników Warszawskiej Woli. To jedno z ważniejszych miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, gdzie w sierpniu 1944 roku wymordowano mieszkańców Woli i Ochoty. Fundacja PGE i opiekujący się placem ojcowie redemptoryści stworzą tutaj ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi lekcjami w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), dzięki czemu z wiedzą o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat łatwiej będzie dotrzeć do młodych odbiorców. Mimo wielu dekad prac badaczy szczegóły rzezi Woli nadal pozostają nieodkryte.
Spór polskiego rządu z Komisją Europejską w sprawie uruchomienia środków z Funduszu Odbudowy Europy, czyli popularnego Krajowego Programu Odbudowy znalazł się w impasie. Większość państw Unii z tych środków już korzysta, w przypadku Polski już nie tylko zadawane jest pytanie kiedy te fundusze ruszą, ale ostatnio coraz popularniejsze jest pytanie – czy w ogóle ruszą? Na stole leży ponad 158 mld złotych.
Od buntu kierowców i motorniczych MZK minął już miesiąc, ale czy to oznacza, że sprawa niewykorzystanych w pełni biletów okresowych jest zamknięta? Przez dwa tygodnie komunikacja miejska funkcjonowała w sposób znacznie niezadowalający, stąd też osoby które kupiły bilety okresowe mogą czuć się pokrzywdzone, bowiem zapłaciły za usługę która nie byłą wykonywana zgodnie z umową. Niestety ZDMiKP nie zrobił nic w kierunku, aby już po powrocie komunikacji do normalnego funkcjonowania, w jakiś sposób bydgoszczanom te straty zrekompensować.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.
Aktywności atakujące Ukraińców towarzyszą nam właściwie od początku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, eksperci nie bez powodu wskazywali, że w ten sposób internet może być na celowniku rosyjskich służb, których interesie jest zniechęcanie społeczeństw państw zachodnich wobec pomocy dla Ukrainy, co w praktyce ułatwiłoby osiągnięcie przez rosyjskie wojska celów. Internetową aktywność antyukraińską bada Instytut Monitorowania Mediów (IMM) oraz Stowarzyszenie Demagog.