Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 05 lipiec 2022
środa, 06 lipiec 2022 00:37

Schreiber – Bruski 1:0 (komentarz)

Na początku czerwca zastępca prezydenta Michał Sztybel wyzwał na debatę ministra Łukasza Schreibera, debata miała dotyczyć wpływu rządowych reform podatkowych na finanse samorządów. Na konferencjach prasowych jedna strona twierdzi, że Bydgoszcz jest na tym stratna, druga że nawet zyskała. Debata miałby pozwolić skonfrontować oba poglądy, mamy lipiec i do niej nie doszło.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki matur dla województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, na ponad 13,7 tys. zdających, tylko niespełna 10,5 tys. mogło cieszyć się z informacji o zdanej maturze – zdawalność w pierwszym terminie wyniosła 76,2%. Jest ona jednak o 6 punktów procentowych wyższa niż przed rokiem, przez co można wyciągnąć wniosek, że tegoroczne matury w naszym województwie poszły lepiej.

Opublikowano w Regionalne

Za nami 12 dzień buntu w MZK, dzisiaj jednak jednak zwołano na czwartek posiedzenie Rady Nadzorczej z udziałem związków zawodowych. Na tym posiedzeniu może zapaść decyzja o 350 zł podwyżek dla pracowników MZK, Solidarność chce też zwrócić się do rządu o wsparcie spółek komunalnych, w które uderza wysoka inflacja. Prezydent, radni oraz Solidarność liczą, że być może protestujący w odpowiedzi na te zapowiedzi postanowią wrócić na trasy.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek przewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak spotkał się z prezydentem Rafałem Bruskim w temacie buntu w MZK. Walczak po tym spotkaniu poinformował nas, że jest szansa iż jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzje o podwyżkach, jednocześnie wyraził nadzieje, że dzisiaj motorniczowie i kierowcy wrócą do pracy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kwietniu Rada Miasta Bydgoszczy przyznała medale Kazimierza Wielkiego dwóm miastom partnerskim z Ukrainy: Krzemieńczukowi i Czerkasą. Medal do Krzemieńczuka dotarł dopiero w czerwcu, jego uroczyste przekazanie władzom tego miasta miało miejsce w Galerii Sztuki w Krzemieńczuku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

    W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

  • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu