Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 lipiec 2022

Rosnące ceny energii i paliw znacząco pogorszyły rentowność przewoźników funkcjonujących w ramach transportu zbiorowego – część miast tnie kursy, inne podnoszą bilety, Bydgoszcz starała się unikać niepopularnych decyzji, ale zderzyła się ze ścianą na skutek oczekiwań płacowych kierowców i motorniczych.

Opublikowano w Regionalne

Ulica ks. Malczewskiego nie należy może najdłuższych, ale bezpośrednio połączona jest ze Starym Rynkiem, przebiega obok rezydencji bydgoskiego biskupa i Domu Polskiego. Widząc ją ze strony Starego Rynku zauważamy znaki wskazujące na to, że nie ma nią przejścia, ani przejazdu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego rektor UMK wyjaśnił, że przez najbliższe trzy miesiące nie zapadnie decyzja o konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza. Ewentualną decyzję mają poprzedzić też konsultacje m.in. ze związkami zawodowymi. Spotkanie WRDS odbyło się na wniosek NSZZ Solidarność, z której liderem Leszkiem Walczakiem rozmawiamy o tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

«Вишневий сад» - перше музичне прев'ю альбому, яке є результатом співпраці Кароліни Ціхей - відомої польської народної артистки, та Sw@da - музичного продюсера. Композиція написана українською мовою та є символічною даниною поваги новим і тимчасовим жителям Польщі. Пісня пронизана транснаціональною мовою туги та створена в музичному стилі, який може здивувати прихильників Кароліни Ціхей.

W piątkowy wieczór przez Polskę przeszły nawałnice, które nie były co prawda medialnie aż tak spektakularne, to jednak w Bydgoszczy możemy mówić o niemałych stratach. Przy Rondzie Toruńskim podmyty został podkład torów tramwajowych, w wielu miejscach zniszczone są też drzewa. Łamiące się drzewa uszkodziły też nagrobki na cmentarzach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Michał Ulewiński ma 27 lat, zasłynął w Polsce swoją pierwszą pielgrzymką z wielkim krzyżem i postanowił przejść nasz kraj na trasie prowadzącej od Zalewu Wiślanego po Giewont, a następnie przez Gniezno do Sokółki obok Warszawy. W ten sposób na mapie Polski stworzył ogromny krzyż. Ostatnio był w gminie Kruszwica.

Opublikowano w Kruszwica

W maju zaprezentowaliśmy nowy harmonogram oddania do użytku drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem – był to sierpień 2026 roku, te terminy opierały się jednak o założenie, że do końca maja uda się podpisać umowy z wykonawcami. Udało się to tylko w przypadku dwóch poddoodcinków z czterech.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 04 lipiec 2022 06:06

Urząd wojewody szykuje się do strajku

Wzrostu wynagrodzeń o 1,5 tys. zł od dnia 1 lipca domagają się pracownicy Urzędów Wojewódzkich, jeżeli ich oczekiwania nie zostaną zaspokojone zapowiadają rozpoczęcie sporu zbiorowego, w ostateczności może dojść także do strajku. Najprawdopodobniej za pracownikami Urzędów Wojewódzkich pójdą też podległe administracji państwowej urzędy. Od wielu lat urzędnicy mają zamrożone płace, z tego powodu wzrasta liczba pracowników, którym poprzez premie wyrównywana jest płaca zasadnicza, aby zarabiali płacę minimalną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

    W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

  • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu