Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 lipiec 2022

Dr Sławomir Łaniecki podczas konferencji, którą organizowaliśmy z okazji przypadającej w ubiegłym tygodniu 103. rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego podkreślał, że duży wpływ na kształt tego dokumentu, który w imieniu Polski ratyfikowali Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski, miało Powstanie Wielkopolskie. Zapraszamy do obejrzenie jego wystąpienia pt. ,,Jak mieszkańcy Wielkopolski i Kujaw pisali historię najnowszą Europy - wpływ Powstania Wielkopolskiego na postanowienia traktatu wersalskiego”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielne popołudnie na płycie Starego Rynku odbyła się pikieta kierowców i motorniczych z MZK, których wsparli związkowcy z Warszawy oraz z bydgoskich wodociągów. Sama pikieta nic nowego do sprawy nie wniosła, wciąż mamy można powiedzieć sytuację patową. Można było jednak posłuchać jak środowiska robotnicze oceniają pracę bydgoskich radnych i nie były to laurki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bunt w MZK wywołuje w części środowisk dość duże emocje, jedni sympatyzujący z protestującymi atakują prezydenta Bydgoszczy, są jednak tacy, którzy winnych znaleźli wśród innych pracowników MZK niż kierowcy i motorniczowie. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego, które jako organizacja doradzająca strajkującym, wystąpiła na ich konferencji prasowej, postulują zwolnić 140 pracowników administracyjnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Strajk w MZK uderza w osoby, które kupiły bilety okresowe, a w nowej rzeczywistości nie mogą z nich korzystać, szczególnie uciążliwe jest to dla mieszkańców gmin ościennych korzystających z linii międzygminnych. Niestety Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej niespecjalnie stara się im pomóc np. w zwrocie biletów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

    W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

  • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu