Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 maj 2022

Fundusz alimentacyjny w swojej zasadzie wykłada należne świadczenie alimentacyjne, jeżeli osoba zobowiązana do ich płacenia się od tego obowiązku wymiguje, jednocześnie stając się dłużnikiem tego funduszu. Zgodnie z prawem 40% wyegzekwowanego długu alimentacyjnego powinno trafić do gminy, natomiast 60% do budżetu państwa. Od wielu lat jest wyraźny problem z egzekucją długów alimentacyjnych – z danych na połowę 2021 roku (z raportu NIK) wynika, że dług alimentacyjny w skali kraju wyniósł 13 mld zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lutym pojawiły się wizualizację planowanej w najbliższym czasie rewitalizacji Placu Wolności, patrząc na te propozycje można się zgodzić, że to miejsce zyska, będzie bardziej estetycznie, a sam Plac zostanie przywrócony ulicy Gdańskiej poprzez relokację budek handlowych. Temat uporządkowania pomnika jednak umarł śmiercią naturalną, bez podjęcia szerzej debaty w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierścionek? Jest. Sukienka? Jest. Tort? Jest. A przynajmniej tak się Oli wydawało. Przed ołtarz jej się nie spieszy, a do samej instytucji małżeństwa podchodzi z dużą dozą ostrożności. Gdy jednak jej najlepsza przyjaciółka Ala w ostatniej chwili zostaje bez konsultantki ślubnej, postanawia podjąć się organizacji tego wymarzonego dnia.

Opublikowano w Magazyn

Szlabany na przejazdach kolejowych są tak skonstruowane, że wystarczy lekko puknąć i się wyłamią – Nowa blokada kosztuje tylko 36 zł – wyjaśnia Witold Nowak zastępca dyrektora bydgoskiego oddziału PKP PLK, który wprost wskazuje, że gdy może dojść do katastrofy nie należy się nawet zastanawiać i wyłamać szlaban.

Opublikowano w Regionalne

Prezydent RP Andrzej Duda pod koniec kwietnia przyznał tytuł profesora nauk humanistycznych, w dziedzinie historii Andrzejowi Zaćmińskiemu, którego kariera naukowa głównie związana była z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. To kolejne wyróżnienie w ostatnim czasie dla pracownika naukowego UKW od prezydenta Dudy. Głowa państwa przyznała tytuł profesorski także Tomaszowi Kuczurowi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201
  • W Polsce jest ok. 30 tys. osób bezdomnych. Szczególnie trudna jest dla nich zima

    Zima jest najtrudniejszym okresem w roku dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności – to wtedy odnotowuje się wśród nich największą liczbę zgonów, a liczba potrzebujących gwałtownie rośnie. Dlatego organizacje pomocowe przygotowują się do tego sezonu już od kilku tygodni. – Noclegownie, jak sama nazwa wskazuje, są czynne tylko w nocy, a w sezonie zimowym udostępniamy ogrzewalnie, gdzie osoba potrzebująca wsparcia może przebywać też w ciągu dnia. Żeby nasi podopieczni mieli okazję czymś się zająć, otworzyliśmy kąciki biblioteczne, ponieważ osoby w kryzysie bezdomności uwielbiają czytać – mówi Beata Humięcka, dyrektorka Warszawskiego Centrum Integracji „Integracyjna Warszawa”.

Wiadomości z regionu