Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 29 kwiecień 2022
sobota, 30 kwiecień 2022 00:32

Fordońskie fontanny przeszły pozytywnie test

Atrakcyjność Rynku w Starym Fordonie mają podkreślać fontanny z możliwością skoordynowania ich z muzyką i laserowymi pokazami multimedialnymi. Stałą atrakcją staną się one w czerwcu, natomiast w czwartek 28 kwietnia przeprowadzono testy instalacji,. Testy, które jak wynika ze zdjęć i filmików są zdane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki obiecał, że dzisiaj (piątek 29 kwietnia) zostanie ogłoszony przetarg na wieloletnie przewozy kolejowe. Jak na razie ogłoszenia jednak nie ma, Urząd Marszałkowski poinformował natomiast, że wysłał dokumentację przetargową do Brukseli, do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Opublikowano w Regionalne

Większość ekspertów spodziewa się szczytu inflacyjnego w połowie tego roku. Prezes NBP Adam Glapiński już kilkukrotnie wskazywał, że najprawdopodobniej przypadnie on na czerwiec br. Zdaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego w wakacje wzrost cen wyniesie ok. 12,5–13 proc. Według części ekspertów galopującego wzrostu cen może nie zahamować podnoszenie stóp procentowych, ponieważ wywołuje go cały szereg czynników, w tym polityka prowadzona przez rząd i wydatki typu 13. i 14. emerytura, Tarcza Antyinflacyjna i obniżka podatków wprowadzona przez Polski Ład. Dlatego w walce z inflacją niezbędne będzie też ograniczenie polityki socjalnej i wydatków budżetowych państwa. Jak ocenia Ministerstwo Finansów, poziom 3,5 proc. osiągniemy dopiero w 2025 roku.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 29 kwiecień 2022 14:33

,,Ten projekt od początku był wyjątkowy”

- Ten projekt od początku był wyjątkowy, to właśnie tutaj opracowano pierwszy w Polsce tramwaj przegubowy na wąski tor – mówił w środę w Sejmie RP poseł Jan Szopiński, przypominając Polsce o wyjątkowym sukcesie bydgoskich inżynierów z MPK (dzisiejsze MZK) z lat 1962-1963. Tego samego dnia, przed południem, podczas sesji Rady Miasta wręczono uroczyste zestawy z walorami filatelistycznymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posiadacze mieszkań z balkonem bardzo często rozważają jego zabudowanie. Wszystko po to, aby uniezależnić się od zmiennych warunków pogodowych, ale również znacznie wyciszyć samo mieszkanie. Pojawia się jednak pytanie, czy sama zabudowa jest w stanie zredukować hałas do satysfakcjonującego poziomu? Przyjrzyjmy się temu o wiele bliżej!

Opublikowano w Polecane

Na terenie Polski brak zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej wciąż pozostaje otwarty. Mieszkańcy takich obszarów są zobowiązani zagospodarować produkowane odpady ściekowe we własnym zakresie. Rozwiązaniem jest montaż szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę dokonując wyboru oraz które rozwiązanie jest korzystniejsze.

Opublikowano w Polecane

W piątek Urząd Marszałkowski otworzył oferty w przetargu na dostawę 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych – pociągi mają mieć możliwość jazdy w obu kierunkach (dwuczłonowe) oraz osiągać prędkość przynajmniej 160 km/h. Oferty w tym przetargu złożyły dwie firmy: bydgoska PESA oraz Newag. Obie oferty są wyższe niż deklarowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie budżet.

Opublikowano w Regionalne

Pod przykrywką warszawskiej kancelarii prawnej w internecie pojawiają się treści mające antagonizować Polaków do Ukraińców – tych drugich w myśl pewnej teorii spiskowej nazywa się nawet przesiedleńcami. Wcześniej ten kanał służył do głoszenia teorii antyszczepionkowych. Rządowy instytut NASK analizujący problematykę dezinformacji w sieci w ramach kampanii ,,WłączWeryfikację”, wpisał to źródło informacji jako szerzące dezinformację.

Opublikowano w Inowrocław

“Система кріпосного права придушувала всі форми свободи і могла функціонувати лише за умов постійного насильства", - пише у своїй книзі "Кріпосна Росія" доктор Борис Керженцев із Московського університету. Pекламування російської книги, коли Європа обурена звірством росіян на Україні, через кілька днів після розкриття жахливих подій у Бучі, може здатися недоречним, але оскільки вона показує історичний менталітет росіян - є актуальним чтиво нашого сьогодення.

Puszki aluminiowe, które są popularne wśród produkujących napoje, uznawane są za jedne z najbardziej ekologicznych opakowań – puszki aluminiowe można bowiem poddawać recyclingowi w nieskończoność. Jednym z wiodących polskich producentów puszki aluminiowe jest Canpack, który posiada fabryki na całym świecie, najważniejszy zakład w Polsce mieści się w Bydgoszczy na Osowej Górze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Europoseł Brejza liderem listy do Parlamentu Europejskiego

    Obradująca w środę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Listę w kujawsko-pomorskim otworzy jak można było się spodziewać europoseł Krzysztof Brejza. Tutaj nie było niespodzianki, choć jeszcze kilka tygodni temu jego kandydatura nie była taka pewna.

  • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

    W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

Wiadomości z regionu