Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 kwiecień 2022

,,Champagne socialist” - ten francuski zwrot (pol. kawiorowa lewica) doskonale pasuje do bydgoskiego radnego Lewicy Zdzisława Tylickiego, który do tej pory nie zasłynął w Radzie Miasta Bydgoszczy z żadnej inicjatywy, natomiast wykazuje wyjątkową skuteczność w zabieganiu o przywileje dla siebie. W kuluarach Rady Miasta jesienią aż o nim huczało, gdy próbował namawiać radnych, także przeciwników politycznych z PiS-u do podniesienia radnym diet, choć sam jest osobą majętną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Większość uchodźców, którzy od 24 lutego dotarło do województwa kujawsko-pomorskiego posiada wyższe wykształcenie wynika z analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. Jak jednak pokazują statystyki – blisko 44% uchodźców którzy podjęli pracę, wykonują oni czynności proste, które nie wymagają specjalnego wykształcenia.

Opublikowano w Regionalne

Teren naszego kraju wciąż w dużym stopniu nie jest skanalizowany. Dotyczy to głównie obszarów charakteryzujących się niskim współczynnikiem gęstości zaludnienia, gdzie budowa kanalizacji sanitarnej jest nieopłacalna. Mieszkańcy takich terenów muszą we własnym zakresie zadbać o odprowadzenie z domu produkowanych ścieków. Rozwiązaniem jest montaż szczelnego zbiornika czyli szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Poniżej podpowiadamy co zrobić jeśli do działki nie dochodzi kanalizacja oraz które rozwiązanie jest korzystniejsze.

Opublikowano w Polecane

Do soboty 23 kwietnia ukraińscy uchodźcy zgłaszali się po dary do Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego, uznano jednak, że a formuła pomocy się już wyczerpała, dlatego postanowiono pomoc zdecentralizować do punktów osiedlowych, które powoli powstają. Jeszcze soboty 23 kwietnia społecznicy utworzyli taki punkt przy Gdańskiej 138, w miejscu byłego sklepu sportowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

O wynikach międzynarodowego badania COMET-G, sprawdzającego wpływ pandemii na kondycję psychiczną, rozmawiamy z dr. Tomaszem M. Gondkiem, specjalistą psychiatrą, jednym ze współautorów badania, które było prowadzone także w Polsce.

Opublikowano w Magazyn

Książki – mimo intensywnego rozwoju nowoczesnych technologii – nadal cieszą się naprawdę duża popularnością. Chętnie czytamy kryminały, romanse, sięgamy po literaturę naukową. Warto pamiętać, że te książki, które już nie są nam potrzebne mogą zyskać drugie życie. Nie trzeba ich bowiem wyrzucać na śmietnik. Nie muszą także kurzyć się na strychu. Skup używanych książek w kujawsko – pomorskim to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się niektórych książek, jednocześnie ich nie niszcząc.Dlaczego nie warto wyrzucać książek, które już nie są niepotrzebne?

Opublikowano w Polecane
czwartek, 28 kwiecień 2022 11:53

Inwestycje na Kujawach na miarę kryzysu gazowego

Od środy 27 kwietnia przestał płynąć do Polski rosyjski gaz, przedstawiciele rządu uspokajają informując, że polskie magazyny gazu są zapełnione w blisko 80%, co jest wskaźnikiem znacznie wyższym niż średnia dla państw Unii Europejskiej (mówiąc krótko, Polska na taki scenariusz była najbardziej przygotowana), ale też na razie nie ma ryzyka, że nowe dostawy gazu przestaną płynąć do naszego kraju, bowiem są też inne kierunki zakupu niż rosyjski. Przyglądamy się infrastrukturze krytycznej w naszym województwie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 28 kwiecień 2022 11:17

Dość sporo zgonów w marcu w kujawsko-pomorskim

Ponad 2,3 tys. osób zmarło w marcu bieżącego roku w naszym województwie – wynika z danych Eurostatu. Jest to ponad 35% więcej niż w marcu 2020 roku, czyli o ponad 500 więcej w liczbach bezwzględnych. Pokazuje to, że w minionym miesiącu mieliśmy ponownie do czynienia ze zjawiskiem nadmiarowych zgonów. Nieco bardziej budujące są dane z pierwszego tygodnia kwietnia.

Opublikowano w Regionalne

Do tej pory do bydgoskich szkół publicznych uczęszcza ponad 1,6 tys. dzieci uchodźców z Ukrainy, do tego dochodzi około 700 dzieci w przedszkolach i żłobkach. Najtrudniejsza w ich adaptacji jest bariera językowa, pomóc ma w tym utworzenie kilkudziesięciu etatów dla ukraińskich uchodźców w bydgoskiej oświacie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od środy zamknięte są sklepy marki Go Sport – w Bydgoszczy sklep tej marki mieścił się w Galerii Rondo przy Rondzie Grunwaldzkim. Jest to efekt sankcji nałożonych przez polski rząd na rosyjski kapitał. Spółkę GO Sport Polska kontrolował rosyjski kapitał.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

  • Dlaczego rolnicy w Europie protestują?

    Dzisiaj musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami w całej Polsce – na dzisiaj rolnicy zapowiedzieli strajk generalny, jak spojrzymy na zarejestrowane zgromadzenia, to musimy mieć na uwadze, że możemy się spodziewać wydłużenia go o kolejne dni. Być może będą powstawać miasteczka namiotowe – sytuacja jest dynamiczna. O co chodzi jednak rolnikom w całej Unii Europejskiej?

Wiadomości z regionu