Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 03 grudzień 2022

Po zaprojektowaniu nowoczesnego kompleksu średniej krokwi (5 skoczni), którą chwalą sobie polscy skoczkowie narciarski, z uwagi na walory treningowe, bydgoscy architekci z pracowni Archigeum, w niedalekim sąsiedztwie pracują nad torem do łyżwiarstwa szybkiego, który ma stać się narodowym obiektem. Inwestorem jest Centralny Ośrodek Sportu, a prace budowalne są w toku.

Opublikowano w Bydgoszcz

650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres listopada. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

Opublikowano w Regionalne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił ostatniego dnia listopada przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej i pełnienie nadzoru autorskiego nad rozbudową linii tramwajowej wzdłuż ulicy Solskiego do nowej pętli Bielicka na Szwederowie. Docelowo ma powstać zamknięty okrąg, bowiem dalej tory będą biegły na Błonie i przez Plac Poznański do Ronda Grunwaldzkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu Rada Miasta Bydgoszczy ma uchwalić nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy. Dokument liczący ponad 400 stron, który zawiera szereg rekomendacji co do rozwoju miasta w przyszłości. Dotyka on szeregu zagadnień, z tego też powodu nie brakuje kontrowersji, bowiem nie wszystkich wszystkie zapisy mogą zadowalać. Zanim rozpocznie się debata na forum Rady Miasta, projekt postanowiła na konferencji prasowej zaprezentował dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anna Rembowicz-Dziekciowska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na obsługę BRA w sezonie 2023, który rozpocznie się w marcu. Będzie to trzeci rok z rzędu postępowanie pomostowe, czyli zakładające wykorzystanie infrastruktury z lat poprzednich, w tym także rowerów. Potencjalnych wykonawców powinniśmy poznać 22 grudnia, na ten dzień planowane jest otwarcie ofert w tym przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu