Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 październik 2022

W środę swój rok akademicki zainaugurowała Politechnika Bydgoska, uczelnia o 72-letniej tradycji, która drugi rok akademicki z rzędu tytułowana jest politechniką. Rektor prof. Marek Adamski w wystąpieniu inauguracyjnym mówił przede wszystkim o trosce w wychowanie kolejnych pokoleń wykładowców, co zapewnić może uczelni dalszy rozwój w perspektywie wieloletniej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sierpniu informowaliśmy, że ZDMiKP chce zbudować kolejne przynajmniej 3 tramwajowe przystanki wiedeńskie, od kilku lat mamy taki jeden przy Placu Teatralnym, charakteryzuje się od podniesieniem jezdni wykorzystywanej do wsiadania pasażerów, w celu poprawy ich bezpieczeństwa. Sierpniowe postępowanie skończyło się unieważnieniem przetargu, z uwagi na to, że jedyna złożona oferta była prawie dwukrotnie większa od przygotowanego budżetu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktach.

Opublikowano w Regionalne

Droga krajowa nr 62 łączy Strzelno w Kruszwicą poprzez Kobylniki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w uzgodnieniu z Ministerstwem Infrastruktury rozpoczęła przebudowę tej drogi krajowej. Zadanie inwestycyjne ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo. Prace budowlane mają potrwać 8 miesięcy.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek rok akademicki 2022/2023 zainaugurował uroczyście Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. W przemówieniu otwierającym rektor prof. Jacek Woźny odniósł się do felietonu uznanych naukowców, konfrontując ich obserwacje z tym co dzieje się na UKW.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

    Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu