Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 lipiec 2020

Przy udziale funduszy europejskich w części zakładów karnych realizowanych jest program POWER, w ramach którego skazani mogli zdobywać kwalifikację zawodowe, po czym w okresie skazania podejmować pracę, na czym zyskiwali też przedsiębiorcy. Z powodu pandemii COVID-19 program został chwilowo zawieszony, w lipcu nastąpiło jego wznowienie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Opracowujemy strategię na czas, spodziewanej jesienią, II fazy epidemii dotyczącą m.in. szczepień przeciw grypie i testów na obecność koronawirusa, by zapewnić jak najszerszy do nich dostęp - powiedział w czwartek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął rezolucje, w którym negatywnie ocenia konkluzje z zakończonego w nocy z poniedziałku na wtorek szczytu Rady Unii Europejskiej. Zdaniem Parlamentu Europejskiego wartość wieloletniego budżetu na lata 2021-2027 jest zbyt niska, natomiast zapisy dotyczące warunkowania wypłaty środków wobec poszanowania praworządności zbyt łagodne. Rezolucja to tylko opinia PE bez moczy sprawczej, ale opinia bardzo istotna.

Opublikowano w Regionalne
Komisja zdrowia poparła wniosek Koalicji Obywatelskiej o odrzucenie w całości projektu ustawy o ochronie zdrowia w epidemii. Opozycja wskazywała, że wprowadzone przez PiS poprawki wykraczają poza pierwotny zakres projektu, krytykowano m.in. zapis ws. rekompensat za organizację wyborów korespondencyjnych.
Opublikowano w Regionalne

Pandemia COVID-19 to trudny czas dla funkcjonowania klubów sportowych, które musiały na kilka tygodni właściwie całkowicie zawiesić działalność, a później funkcjonować przy ograniczeniach i obostrzeniach. Z racji możliwego ryzyka wystąpienia drugiej fali COVID-19, działacze sportowi nie mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość. Temu zagadnieniu było poświęcone spotkanie prezydenta Inowrocławia z lokalnymi działaczami.

Opublikowano w Inowrocław

Od 1 września odpady w sektorze IV będzie odbierał inny podmiot niż firma Komunalnik - zapowiedział dzisiaj zastępca prezyde ta Michał Sztybel wskazując, że to jest pierwsze do widzenia dla Komunalnika. Sektor obejmuje m.in. Błonie i Stare Miasto.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wrześniu ubiegłego roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Przed tym budynkiem zaparkowana została przyczepa z banerem z hasłem ,,skończmy z rządami bezprawia i niesprawiedliwości” Był to okres kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. Baner ten został jednak przed uroczystością pocięty i zabrany. Policyjne dochodzenie ustaliło, że stał za tym radny Bogdan Dz., którego uwieczniły kamery monitoringu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szpital w Grudziądzu poinformował o śmierci 75-latka, który był zakażony wirusem COVID-19. Jest to 50 ofiara tego wirusa w województwie kujawsko-pomorskim, ale pierwsza w lipcu.

Opublikowano w Regionalne

Park Ludowy im. Wincentego Witosa przeszedł już pierwszy etap rewitalizacji, w ramach którego przeprowadzono remont ścieżek przebiegających przez park, które zyskały estetyczny wygląd. Rewitalizacja planowana jest także w części centralnej parku, gdzie znajdowała się w przeszłości muszla oraz mieści się nieużywana fontanna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu