Zalegające tygodniami odpady na ulicach i w nieruchomościach to problemy, z którymi duża część Bydgoszczy boryka się od kilku miesięcy. Czy jest szansa, że wkrótce sytuacja wróci do normy jaką pamiętamy chociażby w okresie przed kwietniem? Te pytania w ramach ,,Głosu Bydgoszczy” zadaliśmy przy okazji nadzwyczajnej sesji zwołanej przez klub Prawa i Sprawiedliwości.
Przez cały wtorek od rana jesteśmy bombardowani dwoma typami przekazu dotyczącego wypracowanego po czterech dniach negocjacji przez Radę Unii Europejskiej consensusu co do wieloletniej perspektywy finansowej na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy gospodarek. Jedni twierdza, że premier Mateusz Morawiecki osiągnął ogromny sukces, inni wprost mówią o porażce. Zważywszy na to, że każdy może dochodzić w ocenie do innych wniosków, chcemy przedstawić kilka kluczowych faktów.
W XIX przy dzisiejszej ulicy Deszczowej zbudowano okazały gmach jako siedzibę Pruskiej Kolei Wschodniej. Od 2012 większościowym właścicielem obiektu jest Miasto Bydgoszcz – obiekt w dużej mierze jest nieużytkowany, a generuje koszty. Dzisiaj informacje o tym obiekcie przedstawiali na sesji Rady Miasta przedstawiciele prezydenta, na wniosek radnych PiS.
W tym roku część bydgoskich radnych nie będzie miała wakacji, bowiem do końca sierpnia,a właściwie bliżej jego połowy będą musiały powstać sprawozdania trzech komisji doraźnych. Komisje powołano na dzisiejszej sesji Rady Miasta, odbytej na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Ostatniej doby wykonano ponad 20,2 tys. testów na obecność koronawirusa. Ogółem przebadano dotąd 1 mln 992 tys. 2 próbki pobrane od 1 mln 741 tys. 609 osób – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.
W nocy z poniedziałku na wtorek udało się Radzie Unii Europejskiej dojść do porozumienia w kwestii wieloletnich ram finansowych oraz funduszu odbudowy gospodarek po pandemii COVID-19. Wspomniany fundusz jest nowym zagadnieniem, który przyniosły ostatnie miesiące, ale też jednym z budzących największe rozbieżności w ostatnich dniach brukselskiego szczytu. Fundusz oparty będzie o środki pozyskane z obligacji, które spłacane będą przez Unie Europejską w latach 2028-2050
W ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Piaski na inwestycje o charakterze osiedlowym mają do wykorzystania ponad 268 tys. zł. Jest to kwota powiększona o tegoroczny bonus dla Piasków za wysoką frekwencję wyborczą w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich.
Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.
Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.